1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 6. Kastner (Hozák, Havelka), 16. Arnošt (Hozák, Kastner), 19. Kropáček, 43. Vacín (Kellerstein, L. Kučera) – 28. T. Nezbeda. Rozhodčí: Veinfurter, Bernat - Juránek, Štěpánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 216. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Brázdil – Kynčl, Pejchal, Němeček, Chalupa, Gurjevskij, Lytvynov, Havelka, Fiala – Hrala, Vacín, Kellerstein – Wojnar, Kropáček, L. Kučera – Labuzík, Uhlík, Kastner (A) – Hozák (C), Turek, Arnošt (A)

HC Děčín

Lavinger – Brož, Kaltenböck, Charvát, Loukota (A), D. Kučera, Mikulec – Faigl, T. Nezbeda, Gottfried – J. Tůma, L. Nezbeda, Trávníček (C) – Macek, Nowák, Černý

Čekání je u konce a lépe to snad ani začít nemohlo. Letňanští muži zahájili svou pouť vyřazovacími boji jasnou výhrou 4:1 v úvodním čtvrtfinále Západní konference nad Děčínem. O svém triumfu rozhodli už v první třetině, kdy svým soupeřům zasadili hned tři údery. K druhému duelu tak na sever Čech odcestují povzbuzeni dobrým výkonem a především s vedením 1:0 na zápasy.

Po vítězství v základní části si Letci museli počkat na výsledky předkola, které jim jako čtvrtfinálového soupeře přiřklo Děčín. Ani kratší přestávka však vítěznou mentalitu v letňanské šatně před vstupem do play-off nenarušila. „V kabině bylo cítit natěšení, žádná nervozita. Víme, že jsme lepší mužstvo, jen musíme dodržovat, co máme,“ glosoval útočník Dominik Arnošt.

A natěšení se brzy projevilo. Letci na soupeře vlétli, jako by se nechumelilo, a do konce první třetiny se dokázali trhnout o tři branky.

„Chtěli jsme být hlavně trpěliví. Ale nakonec jsme vedli 3:0 a měli pod kontrolou celý zápas,“ vracel se k povedené úvodní dvacetiminutovce Arnošt, jehož přesilovková rána na 2:0 se nakonec ukázala být jako vítězná.

Další části utkání už totiž střelecky tak výživné nebyly, oba týmy přidaly už jen po jedné brance. Arnošt vysvětloval proč: „Obrana byla v tu chvíli základ. Soustředili jsme se hlavně na ni a udržovali zápas pod kontrolou.“

A nakonec se to povedlo. Letci dotáhli úvodní duel do vítězného konce a po výsledku 4:1 se ujali vedení v sérii. Děčín však do dalších bojů nelze podceňovat.

„Musíme si dát pozor na naši disciplínu. Nesmíme být tolik vylučovaní a pouštět je do přesilovek,“ nastínil vítězný recept do zbytku série Dominik Arnošt. „Hlavně ale musíme jít do dalších zápasů jako dnes!“

Druhý zápas je na programu už pozítří od 18 hodin na ledě Děčína.