1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 17. Němeček (Hrala, Wojnar), 55. Hozák (Kastner), 61. Kropáček (Hozák, Havelka) – 24. T. Nezbeda (Faigl, Brož), 59. T. Nezbeda (Černohorský, Brož). Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Rubáš, Štěpánek. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 187. Střely na branku: 34:28.

Brázdil (Kopřiva) – Chalupa, Havelka, Kynčl, Němeček, Gurjevskij, Lytvynov, Fiala – Švec, Wojnar, Staněk – Kropáček, Arnošt (A), Uhlík – Pejchal, Labuzík, Vacín – Hrala, Kozák (C), Kastner – Dobrov. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

HC Děčín

Lavinger (Skokan) – Brož, Kaltenböck, Černohorský, Loukota (A), Kučera, Mikulec – Faigl, T. Nezbeda, Charvát – J.Tůma, L. Nezbeda, Trávníček (C) – Macek, Nowák, Černý. Trenér: Tomáš Mareš.

Ta cesta je ještě dlouhá, ale jeden úkol si letňanské áčko může už odškrtnout: nejrychlejším možným způsobem přešlo v Západní konferenci přes čtvrtfinále. Ve středeční třetí bitvě s Děčínem rozhodl o postupu až gól v prodloužení, když Vojtěch Kropáček trefil vítězství 3:2. Hangár burácel radostí. Konečný stav série - 3:0 na zápasy.

Ale rozhodně to nebyla žádná snadná záležitost.

Letci se sice dostali dvakrát do vedení, soupeř ovšem dokázal pokaždé kontrovat. Podruhé už ve chvíli, kdy se favorit téměř viděl v semifinále.

Poté, co domácí kapitán Jiří Hozák vstřelil v 55. minutě gól na 2:1, rozhodli se Děčínští v závěru pro riskantní power-play. A dvougólový střelec Tomáš Nezbeda ji minutu a půl před sirénou využil.

„Byl to emočně hodně vypjatý zápas, ten vyrovnávací gól tomu samozřejmě nepomohl,“ přiznal pozdější hrdina Kropáček. Minuty předtím - za stavu 1:1 - byl ale naopak za padoucha: to když neudržel nervy na uzdě a oslabil své mužstvo na čtyři minuty. „Idiotština,“ komentoval to po utkání už s úsměvem kouč Jaroslav Nedvěd.

Celá série ale byla mnohem vyrovnanější, než předpovídaly papírové prognózy. Vítěz základní části se proti poslednímu postupujícímu celku nadřel především ve 2. a 3. utkání. A to i přesto, že Severočeši disponují velmi úzkým kádrem. „Náročná série. Jak začne play-off, rozdíly v tabulce se mažou a startuje se od nuly. Znovu se potvrdilo, že je v této fázi s každým velmi těžké hrát,“ hodnotil Kropáček.

Jeho chvíle slávy přišla hned v 1. minutě nastavení. „Poslední věc, kterou si pamatuju, je, že jedeme tři na dva, cítil jsem, že chci kotouč, tak jsem si zařval o nahrávku. Byl jsem v dobré střelecké pozici a vystřelil na branku,“ popsal forvard. V prvotní okamžik ani nevěděl, že rozvlnil síť. „Neviděl jsem přes beka. Ale najednou se všichni radovali, tak jsem se radoval taky,“ smál se.

Áčko nyní bude mít čas připravit se na dalšího soupeře. Kdo to bude, se teprve uvidí. Letňany totiž postoupily jako první tým, zbývající tři dvojice musí o úspěch ještě bojovat.

A čas na regeneraci se před náročnými boji bude vskutku hodit.