2. liga 2022/2023 - Západní konference, 2

18. 1. 2023, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 31. Kastner (Uhlík, Kolářík), 59. Hrala (Lytvynov, Kropáček) – 10. Matušík (Šulek, Suchánek), 12. Plášil (Matušík, Endál), 35. Šulek (Seidl, Matušík). Rozhodčí: Veinfurter – Horažďovský, Figer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 250.

HC Letci Letňany

Kopřiva – Kolářík, Havelka, Chalupa, Lytvynov, Němeček, Kynčl, Fiala – Vacín, Uhlík, Kropáček – Kellerstein, Dobrov, Kučera – Řepík, Labuzík, Švec – Pejchal, Hrala, Hozák – Kastner

HC Tábor

Gába – Plášil, Hubata, Suchánek, Krejčí, Černý, Kohout – Seidl, Matušík, Šulek – Endál, Milfait, Severa – Duchan, Zíb, Vlček – Bahenský, Kohút, Duda

Dvaašedesát vteřin před koncem ještě svitla naděje. Letci ale nakonec nestačili na svého soupeře ani ve druhém kole nadstavby A II. ligy, když Táboru podlehli 2:3. „Jsme po dvou těsných porážkách zklamaní, ale je to šance se odrazit k dalším vítězstvím," ví útočník Jiří Uhlík. V hangáru se znovu letka představí už v sobotu proti Vrchlabí.

„Myslím, že byl hodně důležitý začátek zápasu, kdy jsme na soupeře nenastoupili úplně podle našich představ. Dostali jsme ho tím zbytečně do výhody," načal hodnocení utkání 27letý forvard. Zmiňovaná výhoda se promítla i do skóre, Tábor vedl po dvanácti minutách hry po dvou přesilovkových trefách 2:0.

„Museli jsme celý zápas dotahovat a soupeř má určitou kvalitu, takže to nebylo jednoduché. Chyběla nám větší zarputilost a trocha šikovnosti v zakončení, abychom duel otočili. Příště," hledal příčiny prohry Uhlík. Sám nahrál na první gól Letců, který vstřelil Lukáš Kastner.

Foto: Natálie Havelková

Ale Kohouti si vedení pečlivě hlídali až do závěrečné sirény. Letňany tak podruhé v nadstavbě padly. „Ukazuje se vyrovnanost tabulky. Každý proti nám zároveň vzhledem k našim dosavadním výsledkům přidá ještě pár procent výkonu navíc, takže všechny zápasy jsou těžké," uvědomoval si zkušený útočník. „Ale tak to je. Pro nás jde o dobrou zkušenost, taková utkání tým posunou.“

Realizační tým bude společně s hráči hledat cestu k vítězství. „Musíme mít stejné nasazení od začátku po celou dobu a přidat na důrazu v předbrankovém prostoru. Být tam připravenější.“

Další šanci na body bude bude mít A-tým už v sobotu, opět se představí na domácím ledě. Do hangáru zavítá Vrchlabí. „Chceme se znovu radovat s naším super fanklubem a fanoušky. Poslední dvě porážky jsou příležitost odrazit se k vítězství," uzavřel Uhlík. Startuje se v 17 hodin.

Foto: Natálie Havelková