1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 10. Uhlík (Hozák, Chalupa), 47. Arnošt (Kellerstein, Kastner), 58. Kastner (Uhlík, Kellerstein) – 20. Petrásek (Koblížek, Vostiňák), 20. Mála (Kostourek, Chlouba). Rozhodčí: Hlinka - Pěkný, Tuháček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Brázdil - Guryevsky, Havelka, Chalupa, Lytvynov, Němeček, Kynčl, Fiala, Hrala, Kastner (A), Řepík, Švec, Wojnar, Kropáček, Kellerstein, Hozák (C), Vacín, Kučera, Uhlík, Arnošt, Turek.

Horák - Matai, Váchal, Seemann, Němec, Petrásek, Žižka, Havel (A), Chlouba, Mežnar, Kostourek, Lukeš, Vostiňák, Koblížek, Zajíček, Hübl (C), Mála, Veselý, Príhoda, Chrpa (A)

Letňanský A-tým má na svém kontě další cenné vítězství. Přestože svěřenci Jaroslava Nedvěda v solidně zaplněné Ice Aréně dlouho tahali proti chomutovským Pirátům za kratší konec, díky lepšímu finiši svého soupeře udolali a získali všechny tři body. Rozhodující branku zaznamenal čase 57:03 Lukáš Kastner. Aktuální náskok Letců na čele nadstavbové skupiny tak zůstal na dvanácti bodech.

Letci vstoupili do zápasu o něco lépe a krátce před polovinou úvodního dějství šli díky desáté trefě Jiřího Uhlíka v sezóně do vedení. Když už to vypadalo, že si domácí udrží hubený náskok až do první sirény, začaly se dít věci.

Piráti totiž Letňanům přibalili na cestu do šatny hned dva góly v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky. „Chtěli jsme až moc jít dopředu, z čehož vyplynul chaos v obraně,“ vysvětloval brankář Jaroslav Brázdil.

„První gól propadl se štěstím skrz chumel hráčů, při druhém jsme zapomněli před bránou samotného hráče Chomutova,“ vracel se k hororové minutce letňanský gólman. On i jeho spoluhráči tak po úvodních dvaceti minutách měli o čem přemýšlet.

„Pořád jsme si říkali, že máme dost času. Hlavní bylo nepanikařit a hrát v klidu svůj hokej,“ popisoval dění v kabině Brázdil. Jak se později ukázalo, čas letky měl skutečně ještě nastat.

Stalo se tak ve třetí části. Nejprve se o vyrovnání postaral Dominik Arnošt a tři minuty před koncem už přišla velká chvíle Lukáše Kastnera. „Šlapali jsme, jak to umíme, a ukázali jsme sílu týmu,“ těšilo autora vítězné branky.

„Zápas s Chomutovem je vždycky v tempu play-off, je dobré, že to naším klukům vyhovuje,“ pokračoval. Radost měl i brankář Brázdil: „Když se něco takového povede, je to o důvod víc k oslavě.“

Další utkání mají letci na programu ve středu, kdy vyjedou na led pražské Kobry.