1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 13. Novák (Houška), 60. Houška (Novák, Petrák) – 12. Wojnar (Arnošt), 44. Kellerstein (Arnošt, Hozák), 49. Turek (Hrala, Fiala), 51. Vacín (Hrala). Rozhodčí: Libor Veinfurter – Jan Řezníček, Jakub Všetečka. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 169. Střely na branku: 30:42.

Sochůrek (Ondrík) – Holý, Duda, Straka, Stejskal, Knesl, Pavlák, Svach, Ducháč – Martínek, Ksandr, Kolda, Jedlička, Míšek, Matuška, Zídek, Janča, Houška, Novák (C), Petrák, Hrabovetskyi. Trenér: Miloslav Šeba.

Brázdil (Kopřiva) – Guryevsky, Havelka, Chalupa, Lytvynov, Němeček, Kynčl, Fiala – Hrala, Kastner (A), Wojnar, Kellerstein, Kropáček, Arnošt (A), Řepík, Labuzík, Vacín, Hozák (C), Uhlík, Kučera, Turek. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

Čtvrté vítězství v řadě, 92 bodů v tabulce a pevná pozice lídra. Dominanci v Západní konferenci 2. ligy Letci potvrdili i na ledě Kobry. V pražském derby vyhráli 4:2 a před svými pronásledovateli navýšili luxusní náskok na 14 bodů. Už v sobotu ho doma budou hájit před třetím Slovanem z Ústí nad Labem, které dnes body ztratilo s Chomutovem.

S trochu nadsázky se dá říct, že letňanský A-tým připomíná pardubické Dynamo, jež momentálně extralize vládne s patnáctibodovým náskokem. A houževnatě míří v nejlepší pozici do vyřazovacích bojů.

I ten středeční boj v Braníku už pomalu nabíral parametry play-off. „Adaptujeme se na finální fázi sezony a poslední zápasy opravdu play-off připomínají. Je dobře, že je zvládáme,“ pochvaloval si Jakub Wojnar.

Třiadvacetiletý útočník byl jedním z letňanských střelců. Ve 12. minutě otevřel skóre, jenže domácí vzápětí odpověděli vyrovnáním. „V první třetině jsme jasně dominovali, Kobru přestříleli,“ hodnotil. „V té druhé jsme ale hráli trošku jako nazdárci, přestali jsme bruslit.“

Poslední část už byla v režii druholigového lídra, který z hole Adama Kellersteina, Štěpána Turka a Lukáše Vacína rozhodl. A nezměnila to ani rivalova úprava skóre v 60. minutě.

„Ve třetí třetině jsme se vrátili k našemu systému, otáčeli hru a kontrolovali ji. Takže zápas hodnotím velmi pozitivně,“ řekl Wojnar, jemuž dělal radost hlavně týmový projev v defenzivě. „Vzadu jsme hráli výborně, nedělali jsme chyby, skvěle jsme zvládli oslabení,“ dodal vysoký forvard.

Ten spolu s Dominikem Arnoštem a zmiňovaným Turkem absolvoval teprve druhé utkání po svém návratu z amerického Lake Placid, kde útočná formace reprezentovala Českou republiku na zimní univerziádě. „Musím říct, že to pro mě nebylo jednoduché, měl jsem pět dní jet lag a moc jsem toho nenaspal. Cítil jsem únavu, nebyl jsem dlouho na ledě, takže minulý zápas byl docela těžký,“ přiznal.

Zdá se, že adaptace už probíhá úspěšně - všichni tři ve středu dohromady nasbírali čtyři body, Arnošt vedle dvou střelců na dvě branky přihrával.

Již v sobotu nadstavba pokračuje sedmým kolem. Do hangáru přijede Ústí nad Labem.