1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 13. Kastner (Hozák, Uhlík) – 27. Costa (Berčík), 54. Kuchynka (Costa, Berčík). Rozhodčí: Martin Šperl — Ondřej Žídek, Erik Hlinka. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 231. Střely na branku: 38:24.

J. Brázdil (M. Kopřiva) — Z. Fiala, D. Havelka, I. Lytvynov, D. Němeček, L. Chalupa, T. Kynčl — T. Labuzík, J. Hozák, L. Kučera, D. Arnošt, V. Kropáček, J. Wojnar, D. Řepík, A. Kellerstein, L. Vacín, K. Hrala, J. Uhlík, L. Kastner, Š. Turek.

D. Stahl (L. Cikánek) — K. Šefl, D. Bartoš, J. Drtina, L. Funk, D. Vacík, R. Záruba, O. Polata — Š. Kuchynka, M. Berčík, K. Costa, M. Bláha, M. Tůma, J. Horký, J. Roubík, O. Damašek, J. Smola, M. Daniel.

Jsou dny, kdy vám prostě není přáno. Letňanské áčko na Ústí nad Labem vyslalo skoro čtyřicítku střel, ale v síti soupeře skončila jediná. I kvůli nízké efektivitě v sobotním klání Letci doma prohráli 1:2 a po sérii čtyř výher vyšli tentokrát naprázdno. Stále však mají v nadstavbě Západní konference 2. ligy bezpečný náskok 12 bodů. Právě před svým přemožitelem.

Ústecký Slovan díky cennému skalpu poskočil ze čtvrtého místa tabulky na druhé. Letci i přes porážku stále pevně drží první příčku zajišťující nejlepší pozici před vstupem do play-off.

A nic na tom nemění ani tohle zaváhání.

Přitom do 7. kola parta Jaroslava Nedvěda vstoupila lépe, když ve 13. minutě otevřel skóre Lukáš Kastner, jenž nadvakrát překvapil hostujícího gólmana. Před velmi slušnou návštěvou 231 diváků, ke které ve velkém počtu přispěl také tábor ústeckých fanoušků.

„Měli jsme hodně šancí, bohužel se nám povedlo proměnit jen jednu. Neřekl bych, že to byl vyloženě den blbec, ale na jeden gól se bohužel nevyhrává,“ ví Tomáš Labuzík, jeden z tahounů letňanské ofenzivy. „Věřím, že se ke střílení gólů zase vrátíme. Prostě každou situaci musíme řešit naplno.“

Pravda, po úvodní trefě nejspíš nikdo v hangáru nečekal, že je to zároveň poslední radost Letců. Ba co víc: Slovan ve 27. minutě srovnal a šest a půl minut před koncem třetí třetiny dokonal svůj cenný obrat.

Pražané ve šlágru kola přestříleli svého soka 38:24, ale v sobotu jim vítězství nebylo přáno. Byť se snažili do poslední minuty.

„Nepohlídali jsme si ve třetí třetině jednoho hráče v předbrankovém prostoru, to rozhodlo. Věděli jsme, že je Ústí ve formě, a byli jsme na něj dobře připraveni, ale v této fázi už rozhodují detaily. Což se znovu potvrdilo,“ hodnotil forvard Labuzík.

Ten se přitom nedávno vrátil do Letňan se zkušenostmi z Chance ligy, když v minulých týdnech vypomáhal pražské Slavii. „Začínal jsem tam s hokejem, takže to pro mě bylo takové zadostiučinění - nastoupit za tamní A-tým. Dodalo mi to zároveň víc sebevědomí, které chci přinést i do zápasů v Letňanech. A odvést pro naše mužstvo maximum.“

Letci sice padli, ale nečekejte v hangáru ani náznak paniky. Už ve středu chtějí zaváhání odčinit na ledě Tábora.

„Hodíme to za hlavu, máme zdravě sebevědomý tým. Odehráli jsme dobrý zápas, jen se poučíme z chyb a do Tábora pojedeme znovu s čistou hlavou,“ burcuje Labuzík.

Vyhrát na jihu Čech bude nelehký úkol. Ale rozhodně ne nereálný.