1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 13. Tatar (Bláha, Duran), 31. Kozák (Tatar) – 11. Uhlík (Hrala), 55. Kellerstein (Kastner), 61. Kropáček. Rozhodčí: Barek – Jiruška, Brož. Vyloučení: 4:7, navíc Labuzík (LET) a Kozák (VRC) 5 + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 699.

Vacek – Duran, Pelda, P. Fiala, Hladík, Oliva, Kaštánek, Boukal, Horáček – T. Šlaicher, Chalupa, Krsek, Kozák, Urban, Chrtek, Kříž, Moník, Bláha, Idžan, R. Šlaicher, Tatar

Brázdil – L. Chalupa, Čížek, T. Kynčl, Němeček, Lytvynov, Havelka, Z. Fiala – Vacín, Kellerstein, Řepík, Wojnar, Kropáček, Kastner, Pejchal, Labuzík, Hrala, Uhlík, Hozák, Turek, Arnošt

Vedou tabulku nadstavby II. ligy, ale jedno se jim ještě nepovedlo. Až dodneška. Letci předvedli elegantní otočku proti Vrchlabí (3:2) a ukončili minisérii dvou porážek za sebou, zápas se přitom dostal až do prodloužení. A právě tam Letňany prolomily kletbu, když uspěly v nastaveném čase vůbec poprvé během sezony.

Adam Kellerstein si vzal kotouč, prosmýskl se do útočného pásma a vystřelil. Brankář neměl puk úplně pod kontrolou, čehož využil Vojtěch Kropáček a dotlačil ho za brankovou čáru. Spustila se velká radost. „Viděl jsem kotouč, tak jsem ho rychle vytáhl. Nevšimli si ho ani beci. Bylo fajn, že jsme rychle rozhodli a mohli jet domů, na hale byla strašná zima," smál se po zápase rozhodující střelec.

Letci se dostali do nastaveného času už počtvrté v sezoně, teď poprvé uspěli. „Jsme určitě rádi, že se nám to konečně někdy taky povedlo," glosoval dál Kropáček. Podle něj se zápas přikláněl na stranu letky i za nepříznivého stavu. „Otáčel se za námi. V minulých dvou utkáních nás týmy místy přehrávaly, ale teď jsme měli tlak a trojnásobný počet střel. Věřil jsem tomu, že vyhrajeme až do poslední chvíle.“

Mimochodem, souboje s Vrchlabím bývají emotivní a ten poslední nebyl výjimkou. Ještě před koncem třetí třetiny proběhly dvě bitky a padaly tresty za hrubost i do konce utkání.

Víra ale nakonec nabrala reálné obrysy, rozhodnutí přišlo už ve dvacáté vteřině prodloužení. „Je poznat, že se týmy připravují na play off. Poslední utkání byla o gól, přesně tak to bude vypadat ve vyřazovací fázi. Přitvrzuje se, fanoušci křičí na rozhodčí... Bude to už jen tvrdší a tvrdší," předpovídá 22letý útočník.

Přichází poslední patero zápasů v nadstavbě. Letci se vrátí do hangáru, příští středu doma přivítají Příbram.