2. liga 2022/2023 - Západní konference, 12

22. 2. 2023, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 11. Kropáček (Havelka, Kučera), 22. Hozák (Kastner, Kellerstein), 34. Turek (Fiala), 49. Hozák (Kastner), 55. Dobrov (Pejchal, Vacín) – 52. Petrák (Jedlička). Rozhodčí: Jakub Zeliska — Jakub Maňák, Jakub Teršíp. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

HC Letci Letňany

J. Brázdil — Z. Fiala, T. Pejchal, A. Čížek, D. Havelka, L. Chalupa, T. Kynčl — J. Hozák, D. Arnošt, V. Kropáček, M. Staněk, J. Wojnar, A. Kellerstein, A. Dobrov, L. Vacín, K. Hrala, J. Uhlík, L. Kastner, L. Kučera, Š. Turek

HC Kobra Praha

L. Sochůrek — V. Svach, D. Šteiner, D. Pavlák, O. Holý, A. Knesl, A. Straka — J. Ksandr, D. Novák, M. Petrák, J. Janča, R. Míšek, J. Jedlička, V. Zídek, M. Kolda, T. Šťastný, V. Houška, O. Nápravník

Je to tam! Letňanské áčko v pražském derby porazilo Kobru 5:1 a dvě kola před koncem si zajistilo vítězství v základní části Západní konference 2. ligy. Druzí Piráti z Chomutova už se totiž na vedoucí Letce koukají s odstupem sedmi bodů. To znamená, že svěřenci Jaroslava Nedvěda půjdou do vyřazovacích bojů jako nejvýše nasazený celek. Po roce se jim podařila obhajoba prvenství.

První cíl splněn. V momentě, kdy vypršela hrací doba utkání s Kobrou, se z Letců stali vítězové základní části. V ní mají po loňské vítězné premiéře stoprocentní bilanci. „Určitě máme všichni radost, ale pro mě je malinko tlumena tím, že jsme hráli v čele kromě snad jednoho týdne celou sezonu,“ neskrýval fyzickou i emoční únavu brankář Jaroslav Brázdil.

„Bojovali jsme, abychom tu pozici neztratili, a teď můžeme mít dobrý pocit z poctivě odvedené práce,“ těší zkušeného gólmana.

„Není to tak, že bychom na to mysleli 24 hodin denně, ale někde jsme cítili, že chceme vyhrát základní část a soustředit se na play-off,“ svěřil se také kouč Jaroslav Nedvěd. „Sezona je extrémně těžká, s tím jsme se neskutečně poprali. Tímhle to ale nekončí. Pár dní si orazíme a jdeme dál,“ pronesl před mužstvem v kabině.

V derby se kouč mohl spolehnout na své klíčové muže, dvougólového kapitána Hozáka a Brázdila, který se k utkání ve zkratce vrátil: „Většinu zápasu jsme je přehráli snad ve všech ohledech, bruslením, hrou, bojovností. Kobra zahrozila jen občas z protiútoků, s kterými jsme si poradili. Hráli jsme svůj hokej tak, jak budeme potřebovat i v další části soutěže.“

Do ní má výběr Jaroslava Nedvěda sice ještě daleko, díky předčasnému triumfu v dlouhodobé fázi už se ale v klidu může chystat. „Budeme mít čistou hlavu a jak v tréninku, tak ve dvou zbývajících zápasech se budeme moct stoprocentně připravovat na play-off,“ kvituje Brázdil, loňský druholigový šampion s Dvorem Králové.

Jako odměnu dostali hráči do šatny ihned po skončení duelu stylovou trofej od vedení klubu – po vzoru extraligy improvizovaný Prezidentský pohár, jen v podobě sudu plzeňského piva, který osobně donesli generální manažer Tomáš Divíšek s technickým ředitelem Tomášem Blažkem.

Už coby jasní vítězové základní části vyjedou Letci znovu na led už v sobotu, kdy zavítají na led Ústí nad Labem. Příští středu se s touto fází sezony rozloučí doma s Mostem.