1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 1. Uhlík (Kropáček, Pejchal), 19. Arnošt (Havelka, Čížek), 44. Kučera, 45. Arnošt (Wojnar, Hozák) – 11. Šimeček, 18. Urbánek (Kýhos, Procházka), 29. Křen (Řehoř, Šimeček), 33. Řehoř (Šimeček, Stříbrný), 64. Šimeček (Řehoř). Rozhodčí: Jan Bernat – Martin Kettner, Goran Jurak. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 138. Střely na branku: 46:21.

Konec fáze, v níž jste měli prostor pro slabší chvilky. Blíží se zúčtování v podobě play-off, kde se chyby neodpouští. Letci ve 2. lize zakončili nadstavbu Západní konference domácí prohrou 4:5 v prodloužení proti Mostu, v součtu se ale pro ně nic zásadního nemění. Jako již jistý vítěz půjdou do vyřazovacích bojů v roli velkého favorita. Na jméno soupeře si však musí ještě počkat.

Navzdory prohře v posledním duelu je tu jedno konečné číslo.

Áčko Letňan jako jediný tým v konferenci pokořil magickou hranici sta bodů. Celkem jich Letci nasbírali 103, o třináct více než před rokem. Nutno dodat, že také sehráli dvě utkání navíc.

Jenže to už není důležité.

A vlastně ani středeční porážka ne, s níž se Pražané rozloučili se základní částí. Stejně jako v sobotu v Ústí nad Labem i tentokrát dotahovali vícególové manko. Za stavu 2:4 po dvou třetinách ale v té třetí bleskově srovnali a klání dotáhli až do prodloužení. To nakonec hosté při hře 3 na 3 v 64. minutě rozhodli.

Přitom hned v 1. minutě otevřel skóre Jiří Uhlík, jenže Lvi průběh zápasu otočili. Letci srovnali i díky dvougólovému Dominiku Arnoštovi, který je v poslední době bodově při chuti. Mladý centr svůj statistický účet zaokrouhlil na 50 bodů za 24 branek a 26 asistencí. A po Jiřím Hozákovi s Lukášem Kastnerem se stal třetím nejproduktivnějším Letcem.

Letka si na svého soka do play-off bude muset počkat. Na programu je totiž předkolo mezi 7. a 10. týmem a osmým a devátým. Je tak dost možné, že ve čtvrtfinále se Letňany znovu utkají se svým středečním pokořitelem. Pokud Most zvládne sérii s Pískem, vyzve právě Letce.

A ti budou mít v cestě za snem o motivaci postaráno.