1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 13. Arnošt, 17. Uhlík (Arnošt, Havelka), 20. Arnošt (Wojnar), 43. Kellerstein (Uhlík), 49. Řepík (Kastner), 60. Hozák (Labuzík, Kellerstein) – 14. D. Chalupa (Moník, Chrtek), 21. Moník (Urban, Chalupa). Rozhodčí: Červenka – Toman, Kučera. Vyloučení: 9:12. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 271. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.

Brázdil – Lytvynov, Kolářík, Havelka, Gurjevskij, L. Chalupa, Z. Fiala – Arnošt (A), Švec, Wojnar – Uhlík, Kellerstein, K. Pejchal – Labuzík, Řepík, T. Pejchal – Vacín, Kropáček, Kastner (A), Hozák (C), Poul

Vacek – Kerekanič, Kynčl, Vácha, Bendík (A), Voňka, P. Fiala, Duran, Perička – Krsek, Chrtek, Poppel – Moník, Duchan, Hlaváč – Urban (C), D. Chalupa, Jirků – Bláha (A), Tatar, Šlaicher

Letci vstoupili do nové druholigové sezóny pravou nohou. Vítěznou premiéru si svěřenci Jaroslava Nedvěda odbyli doma v hangáru, kde porazili silné Vrchlabí 6:2. Soupeře z Podkrkonoší načal třemi kanadskými body v úvodní dvacetiminutovce Dominik Arnošt, klíčový úder potom přišel v závěrečné třetině, která byla pro Letňany opět třígólová. „Rozhodující byl gól na 5:2,“ má jasno fantom úvodních dvaceti minut Arnošt.

Přesilovka-oslabení a to samé pořád dokola. Takový režim platil pro oba soupeře prakticky celou první část. S takřka nepřetržitou hrou v nestandardním počtu hráčů na ledě se vyrovnali lépe Letci, kteří divokou první periodu ovládli 3:1 i s tříbodovým příspěvkem Dominika Arnošta.

„V první třetině mi vyšlo všechno, na co jsem sáhl. Občas to tak je,“ těšilo ústřední postavu začátku zápasu.

Ta se o první branku sezóny dokonce postarala v početní nevýhodě.

„Vlezl jsem ze střídačky na led, obránce Chalupa mi to hezky přihrál o mantinel a já jsem šel do zakončení,“ rozpovídal se letňanský dvoubrankový útočník o trefě, kterou otevřel gólový účet celého ročníku.

„Určitě mělo vliv, že to byl první zápas. Nasazení bylo velké a nedisciplinovanost občas také,“ hodnotil Arnošt specifika úvodního duelu. Ve druhé části byli Letci méně trestaným týmem, jenže kromě kolonky trestů se hostům podařilo zapsat se jednou i do té s brankami, a tak se rýsovalo závěrečné drama.

Jenže to se nakonec nekonalo. Letka si do třetí části připravila rozhodující direkt, kterým srazila Vrchlabí do kolen. Třígólová bouře, při níž se trefili Kellerstein, Řepík a kapitán Hozák, stanovila konečný výsledek úvodního kola nové sezóny 6:2.

V Letňanech se tak slaví první velký skalp nového ročníku i premiérové tři body do tabulky.

„Do dalších utkání půjdeme sebevědomější, ale nesmíme žít z prvního zápasu. V sobotu další těžký soupeř, chceme ho zvládnout,“ završil tříbodový Arnošt s odkazem na sobotní střet s Táborem. Ten je na programu v letňanském hangáru od 17:00.