1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 27. Poul (Labuzík), 40. Hozák (Řepík, Havelka), 47. Hozák (Kastner, Fiala), 53. Havelka (Uhlík, Kastner), 56. Kellerstein (Hozák, Lytvynov) – 5. Šulek (Seidl, Matušík) Rozhodčí: Michal Jílek – Goran Jurak, Jakub Maňák. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.

Brázdil – Lytvynov, Kolářík, Havelka, Gurjevskij, Chalupa, Fiala – Arnošt (A), Švec, Wojnar – Uhlík, Kellerstein, K. Pejchal – Labuzík, Řepík, T. Pejchal – Vacín, Kropáček, Kastner (A) – Hozák (C), Poul Trenér: Jaroslav Nedvěd

HC Tábor

T. Dvořák – A. Dvořák, Hubata, Vala, Černý (A), Suchánek, Hajič, Plášil – Severa, Dančišin, Vlček – Zíb, Zayml, Matušík – Endál (A), Milfait, Chocholoušek – Bárta, Šulek, Seidl (C)

Znovu vítězně a znovu za tři body! Letcům domácí led zatím svědčí, po vítězném druholigovém entrée proti Vrchlabí zdolali i Tábor a to jednoznačně 5:1. Kohouti sice otevřeli skóre, pak ale Jaroslav Brázdil zavřel bránu. „Ohromně to dodá sebevědomí. Skvělý start do soutěže,“ radoval se kapitán Jiří Hozák, který sám k výhře přispěl dvěma góly a nahrávkou.

Návod, jak udělat dobrý první dojem? Zdá se, že Letci namíchali v kabině na startu sezony vítězný koktejl. Po výhře 6:2 nad Vrchlabím skolili i Tábor. „Věděli jsme, že přijede top soupeř, chtěli jsme se vytáhnout,“ líčil Jiří Hozák.

Úvodní část ale nešla úplně podle plánu. Hosté totiž v páté minutě skórovali a útočné pásmo drželi až do přestávky. „Tábor na nás vlétl, byla znát jeho síla,“ komentoval letňanský kapitán a jedním dechem pochvaloval výkon gólmana Jaroslava Brázdila: „Dal nám šanci do dalších třetin.“

A áčko tuhle šanci využilo. Po první dvacetiminutovce zněly instrukce z kabiny jasně: „Být odvážnější a vyvinout větší tlak na obranu“. Obojí se vyplatilo. Během druhého dějství nejdřív vyrovnal Matěj Poul, na jeho střelu pak vteřinu před bzučákem navázal Jiří Hozák. Ten překvapil táborského gólmana a poslal Letňany do vedení 2:1.

Do závěrečné části domácí vstupovali v dobré pozici, kapitán ji navíc ještě zlepšil druhou brankou v utkání. Větší jistotu podle něj však Letci pocítili až po přesilovkovém gólu na 4:1. Ten zařídil obránce Dominik Havelka, který mančaft posílil právě příchodem z Tábora. Finální, pátou třešničku vykouzlil ještě Adam Kellerstein.

Áčko si tedy připsalo druhé důležité vítězství. Získané sebevědomí kádr povzbudí, je ale potřeba zůstat nohama na zemi, jak sám upozorňuje Jiří Hozák. „Jsme spokojení, ale pokorní zároveň.“

Ve středu Letce čeká první výjezd na venkovní kluziště, zamíří do Písku. Podaří se áčku přidat body?