1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 7. Bednařík, 34. Prášek (Dudáček, Novák), 54. Prášek (Matiášek, Volf) – 7. Hozák (Lytvynov), 22. Hozák (Řepík, Kastner), 27. Kropáček, 45. Lytvynov (Řepík, Hozák), 51. Uhlík (Wojnar, Arnošt). Rozhodčí: Hacaperka – Kučera, Kettner. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.

Kříž – Novák F., Dudáček, Radoš (A), Kurfürst, Turek, Hanus – Macháček, Hrakholski, Hollar, Brož, Prášek, Březina (A), Volf (C), Andrle, Novotný, Pouzar, Matiášek, Bednařík

Brázdil – Kolařík, Havelka, Čížek, Chalupa, Fiala, Lytvynov – Arnošt (A), Wojnar, Vacín, Kellerstein, Pejchal K., Kastner (A), Labuzík, Řepík, Pejchal T., Kropáček, Švec, Uhlík, Poul, Hozák (C)

Áčko znovu stoprocentní! Letci se poprvé v novém ročníku představili na půdě soupeře a i tentokrát vyrovnanou bitvu převážili na svou stranu. Na první gól letky sice Písek dokázal reagovat, dva góly zkraje druhé třetiny ale nakonec poslaly body do Prahy. Letňany porazily Krále 5:3 a navázaly tak na dvě předchozí výhry, další duel je čeká už 1. října doma proti Mostu (17:00).

Po vyhraných domácích zápasech s Vrchlabím a Táborem se Letci poprvé v nové sezoně představili mimo hangár. V premiérovém souboji na jihu Čech proti Písku se nakonec áčku i díky kvalitní koncovce podařilo vyválčit další tři body do tabulky.

Skóre otevřeli hosté hned v úvodu prvního dějství, když zužitkovali přesilovou hru. Gólová radost jim ale dlouho nevydržela, o pár vteřin později totiž soupeř srovnal. ‚‚Rychle inkasovaná branka nás naštěstí nezbrzdila a dál jsme hráli to, co jsme chtěli,‘‘ popisoval Dominik Řepík, jenž si v utkání připsal dvě asistence.

Právě to byl klíč k bodům. Zkraje druhé třetiny se totiž Letci opět dostali do vedení díky trefě kapitána Jiřího Hozáka. Náskok navíc brzo navýšili, když se ve vlastním oslabení blýskl Vojtěch Kropáček. ‚‚To byl velmi důležitý gól, Vojta výborně ujel a nádhernou střelou na druhou tyč zvýšil na 3:1,‘‘ komentoval Řepík. Písečtí se však nevzdali, ještě do konce dvacetiminutovky překonal Jaroslava Brázdila Lukáš Prášek a do šaten se odcházelo za stavu 2:3. ‚‚Bylo to těžké utkání. Vůbec nebylo znát, že hrajeme proti celku, který zatím nemá ani bod.‘‘

V poslední části se Letňany prosadily dvakrát za sebou, mimo jiné opět skóroval Hozák, který nasázel zkraje sezony pět branek, a soupeři tak odskočily. ‚‚Řekl bych, že o osudu zápasu rozhodlo hlavně naše zakončení. Dařilo se nám proměňovat šance.‘‘ Domácí sice sedm minut před koncem ještě využili početní výhodu a snížili na 3:5, na výhře letky už se nic neměnilo.

Na startu sezony se tak Letcům daří získávat body, už v sobotu je ovšem vyzve další těžký soupeř, kterého velmi dobře znají z minulého ročníku. I proto budou potřebovat vaše hlasivky. Tak 1. října proti Mostu od 17 hodin na svých místech v hangáru!