2. liga 2022/2023 - Západní konference, 4

1. 10. 2022, 17:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 6. Arnošt (Wojnar, Uhlík), 25. Kastner (Hozák). Rozhodčí: Kosnar – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 171. Střely na branku: 27:42. Průběh utkání: 2:0.

HC Letci Letňany

Brázdil – Lytvynov, Kolařík, Havelka, Guryevsky, Chalupa, Fiala – Arnošt (A), Kellerstein, Wojnar, Vacín, Kastner (A), Pejchal, Labuzík, Řepík, Pejchal, Švec, Kropáček, Uhlík, Hozák (C), Poul.

MOSTEČTÍ LVI

Hosnedl – Fučík, Urbánek, Havlůj (C), Nedrda, Kroupa – Šimeček, Kýhos (A), Řehoř, Böhm (A), Smolka, Mical, Procházka, Písařík, Kysela, Zdeněk.

Neporazitelnost Letňan v úvodu letošního druholigového ročníku trvá dál. V souboji dvou dosud stoprocentních celků Letci doma v hangáru vynulovali Most a v tabulce i po čtvrtém kole okupují přední příčky bez ztráty jediného bodu. První čisté konto v dresu pražského týmu zaznamenal gólman Jaroslav Brázdil, který chytil všech 42 pokusů soupeře. „Dneska to bylo o trpělivosti. Moc gólů nepadlo, ale i taková utkání jsou,“ hodnotil duel střelec vítězné branky Dominik Arnošt.

K dalšímu tříbodovému zisku byla alfou a omegou především precizní defenziva. Letka sice svému soupeři nabídla hned několik přesilových her, ale ty s osudem utkání nepohnuly.

Branky naopak padaly ve hře pět na pět. O tu první a nakonec také vítěznou se postaral Dominik Arnošt. „Z naší strany tam bylo výborné napadání. Já se ocitl před bránou, vystřelil jsem a padlo to tam,“ promluvil o své trefě sám autor.

Ve druhé třetině přidal letňanskou pojistku Lukáš Kastner, tím se gólový účet zápasu uzavřel. „Cíl byl nedostat gól, což se nám naštěstí podařilo,“ kvitoval Arnošt.

Neinkasovat přitom nebylo vůbec snadné. „Soupeř měl dobré protiútoky, které jsme si museli hlídat,“ zdůraznil domácí forvard. Kromě rychlých brejků zvládli Letci ukočírovat i zmíněné početní výhody soupeře, těch nebylo málo. „S Mostem to jsou vždy vyhrocené zápasy, tresty k nim patří,“ hledal Arnošt důvody hustého provozu na trestné lavici.

„Dneska to bylo o trpělivosti. Moc gólů nepadlo, ale i taková utkání jsou,“ ocenil mladý střelec výkon Letců. Ti, jak už bylo zmíněno, zůstávají stoprocentní. Platí to přinejmenším do středy, kdy je čeká výjezd do Děčína.