2. liga 2022/2023 - Západní konference, 5

5. 10. 2022, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 58. Jan Tůma (Macek, Gottfried) – 37. Kastner (Hozák, Wojnar), 45. Wojnar, 47. Wojnar (Labuzík), 48. Kastner (Řepík, Hozák). Rozhodčí: Domský – Tichý, Pěkný. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 313.

HC Děčín

Lavinger – Brož, Košař, Kučera, Charvát, Starý, Kaltenböck – Kuchynka, Faigl, Trávníček (C) – L. Nezbeda, T. Nezbeda, Zajan (A) – Macek, J. Tůma, Gottfried – Hruška Trenér: Tomáš Mareš

HC Letci Letňany

Brázdil – Lytvynov, Němeček, Havelka, Kolářík, Chalupa, Fiala – Kropáček, Kellerstein, Wojnar – Vacín, Kastner (A), K. Pejchal – Labuzík, Řepík, T. Pejchal – Švec, Hozák (C), Uhlík – Arnošt (A), Poul Trenér: Jaroslav Nedvěd

Parádní start sezony pokračuje! Letci nezaváhali ani v pátém kole nového ročníku II. ligy, tentokrát vezou tři body z Děčína. I když o vítězi nebylo dlouho rozhodnuto, nakonec pražské mužstvo zvítězilo 4:1 díky trefám Lukáše Kastnera a Jakuba Wojnara. Oba střelci se prosadili hned dvakrát. Áčko je společně s Příbramí jediným celkem, který si v soutěži drží stoprocentní bilanci.

Další venkovní utkání Letňany nasměrovalo na led severočeského Děčína. Až do poloviny utkání přetahovaná neměla gólovou zápletku, šancí na vstřelení branky však bylo na straně hostů dost: „Trápila nás koncovka a vypracované příležitosti jsme vůbec neproměňovali,“ uvědomoval si Lukáš Kastner. Ten otevřel skóre až na samotném konci druhého dějství, když zužitkoval přesilovou hru a odšpuntoval tak ofenzivní smršť.

Během 11 minut se Letci prosadili hned čtyřikrát. „Soupeře jsme přestříleli velkým rozdílem, Děčín nás v tomto utkání téměř neohrozil. Bylo jen otázkou času, kdy nám to tam začne padat,“ popisoval dál autor dvou tref.

Stejný počet branek vsítil také Jakub Wojnar, se svým kolegou tak měli nakročeno k hattricku. „S Kubou jsme se ke konci zápasu na střídačce sázeli, kdo z nás dřív vstřelí ten třetí gól,“ vyprávěl forvard áčka s úsměvem a dodal: „Nakonec se to ale bohužel nepodařilo ani jednomu z nás.“

Vstup do sezony se Letňanům nemohl vyvést lépe, po pěti kolech jsou stoprocentní, prozatím neztratili ani bod. „Začátek soutěže máme úplně fantastický, to jsme si snad ani nikdo nepředstavoval.“ Kádr sbírá díky skvělým výkonům sebevědomí, které bude pro další souboje klíčové: „Rozhodně se teď bude hrát lépe a v těžkých zápasech si budeme věřit,“ vysvětloval Kastner.

Další náročný duel A-tým čeká hned v sobotu, kdy od 17 hodin v hangáru přivítají našlapaný Chomutov. A bude to boj. „Věřím, že jsme schopni Piráty porazit,“ zakončil Kastner. Přijďte Letcům pomoct i vy a dožeňte je k dalšímu společnému vítězství!