2. liga 2022/2023 - Západní konference, 6

8. 10. 2022, 17:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 18. Kastner (Hozák, Kolářík), 38. Arnošt (Hozák, Pejchal), 47. Pejchal (Kellerstein, Kropáček) – 50. Chrpa (Hübl, Váchal), 54. Seemann (Koláček). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Jan Toman, Michal Janíček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 285.

HC Letci Letňany

Brázdil – Kolářík, Fiala, Havelka, Guryevsky, Chalupa – Kellerstein, Vacín, Kastner (A), Wojnar, Labuzík, Pejchal, Řepík, Hozák (C), Švec, Arnošt (A), Uhlík, Kropáček, Poul, Pejchal, Hrala. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

Piráti Chomutov

Hanuljak – F. Hynek, Havel (A), Váchal, Seemann, M. Žižka, Pavlát, Ferbas – Chrpa (A), Hübl (C), Lukeš – Matai, Koblížek, Chlouba – Mežnar, Koláček, Kostourek – Mála, Josef Rindoš, Zajíček. Trenér: Kamil Koláček.

The Show Must Go On. Ale že to byly nervy. Áčko narolovalo na led hangáru s jasným cílem – prodloužit výbornou sérii pěti výher za sebou. Jenže chomutovští Piráti patří k největším favoritům soutěže. Letci se sice postupně dostali až do třígólového vedení, to však začal soupeř v druhé polovině závěrečného dějství nebezpečně ukrajovat. Jaroslav Brázdil nakonec zavřel branku a dotáhl svoji partu k těsné, ale vytoužené výhře 3:2.

Viktor Hübl, František Lukeš i zkušený gólman Miroslav Hanuljak. To byla jména, která dorazila ve středečním podvečeru bojovat za Piráty do hangáru. Letci se na obří ofenzivní sílu v podobě více než 1900 startů na kontě obou nejzkušenějších útočníků připravovali.

„Byl to pro nás asi zatím nejsilnější soupeř. Ostřílené mužstvo s kvalitními hráči, hrálo se proti nim těžce. Neměli jsme speciální pokyny, ale extra jsme se soustředili na chomutovské přesilovky,“ komentoval Tadeáš Pejchal.

A poctivé tréninky se zúročily. Defenziva domácí letky se proti ostřílenému soupeři činila, navíc ji parádními zákroky v bráně podržel Jaroslav Brázdil. „Máme špičkového gólmana,“ pochvaloval si letňanský útočník.

Naopak hosté v úvodním dějství zápasu doplatili na nedisciplinovanost. V krátkém časovém sledu se dopustili hned dvou faulů a Letcům se tak naskytla jedinečná příležitost. Dvojnásobná početní výhoda, kterou přesně mířenou střelou z levého kruhu využil Lukáš Kastner.

Hráči áčka si nenechali uniknout ani další šanci. Tu jim v závěru druhé třetiny připravili Chomutovští chybou na modré čáře. Volného kotouče se chopil Dominik Arnošt a sám ujížděl na bránu. Miroslav Halnujak vyrazil proti němu, ale letňanský forvard jej šikovně objel a zvýšil na 2:0.

V poslední části Kryštof Pejchal zvýšil náskok své party o další gól. Jenže Piráti během chvíle snížili dvěma úspěšnými střelami. Závěrečné drama se ale nekonalo. „Věřili jsme, že zápas stále máme ve svých rukou. Vyrovnání jsme si nepřipouštěli,“ líčil Tadeáš Pejchal.

Přání se hráčům splnilo. Domácí defenziva výsledek udržela na stavu 3:2 a Letňany tak zůstávají jediným dosud neporaženým celkem ve skupině. Na kontě aktuálně mají šest výher bez ztráty bodu.