2. liga 2022/2023 - Západní konference, 7

12. 10. 2022, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 33. M. Tondr (Špaček), 34. L. Tondr (Šafránek, Zumr), 49. Kusý (Šafránek, Špaček), 52. Antoš (L. Tondr, Bříška) – 6. Hozák (Poul, Kastner), 8. K. Pejchal (Kropáček, Kellerstein), 22. Kastner (Hozák, Chalupa), 31. Labuzík (Wojnar, Kropáček), 36. Čížek (Labuzík), 40. Fiala (Kellerstein), 45. Chalupa (K. Pejchal, Kellerstein), 46. Havelka (TS), 52. Hozák (Fiala, Labuzík). Rozhodčí: Libor Veinfurter – Tomáš Jiruška, Jakub Všetečka. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 165. Střely na branku: 33:24.

HC Benátky nad Jizerou

Sejpal (41. Hofman) – Mrkvička, Klodner, Antoš, M. Tondr, Rajgl, Mašek – L. Tondr, Bříška, Zumr – Havlas, Šafránek, Špaček – Šíma, Král, Dvořák – Křenek, Kusý, Hejňák. Trenér: Nečas.

HC Letci Letňany

Brázdil (Zeithaml) – Chalupa, Havelka, Guryevsky, Fiala, Čížek – Kellerstein, Hozák, Kastner, T. Pejchal, Kropáček, Labuzík, Vacín, Švec, Wojnar, Hrala, Řepík, Poul, K. Pejchal. Trenér: Nedvěd.

Ruku na srdce: kdo by před sezonou čekal, že se mu po sedmi kolech naskytne takovýto pohled? Letňanský A-tým vede Západní konferenci II. ligy bez ztráty jediného bodu a touto bilancí se Letci v nabité konkurenci mohou pyšnit jako jediný klub. Sérii vítězství ve středu prodloužili na ledě Benátek nad Jizerou, v roli papírového favorita smetli soupeře vysokým skóre 9:4. Už v sobotu soutěž čeká šlágr kola - do Letňan přijede druhá Příbram.

Sedm výher, 21 bodů, suverénní skóre 34:13. Ještě jednu věc je třeba připomenout: letňanské áčko má za sebou velmi těžký los proti řadě favoritů. I proto se před zápasem v Benátkách nečekalo nic jiného než triumf Letců.

Rodil se poměrně přesvědčivě.

Však v polovině utkání parta Jaroslava Nedvěda vedla už 4:0 a do třetí třetiny získala náskok 6:2. „Doposud jsme hráli proti dobře organizovaným týmům a na organizovaný hokej do defenzivy i ofenzivy jsme se zaměřili i tentokrát,“ hodnotil vystoupení kouč. „Tušili jsme ale, že nás čeká rozháraný hokej, na to se dá těžko připravit. Byla to improvizace za pochodu.“

Nutno podotknout: i domácí měli několik slibných šancí, například za stavu 0:1, 0:2 nebo 2:4 mohli v určitých pasážích trestat ne úplně stoprocentní důslednost hostů.

Jenže mimořádná síla Letců spočívá i v tom, že mužstvo zatím šlape na všech postech. Včetně toho v brankovišti, kde chytá naprosto spolehlivý Jaroslav Brázdil, letní posila z Dvora Králové. „V určitých momentech nás podržel i tentokrát. Ukazuje se, že jsme do Letňan přivedli opravdu kvalitního gólmana,“ cení si trenér Nedvěd.

Další zbraň? Gólové nebezpečí představuje každá formace. Ostatně o devět branek v Benátkách se postaralo hned osm různých střelců - dvougólový byl jen kapitán Jiří Hozák, jenž střelecký účet otevřel i uzavřel.

A tak si Letňany v 16členné tabulce nadále drží vedoucí pozici.

„Ne, ani já bych tomu asi před ligou nevěřil, na druhou stranu dobře vím, že hokej a sport obecně přináší série. A že každá série může rychle skončit, jakmile v něčem polevíme,“ připomíná letňanský lodivod. „Každé výhry si vážíme, kluci jsou rádi, že série žije dál a budou ji chtít držet co nejdéle. Vyhrávat je pro každého zábava a my se chceme hokejem bavit.“

Ostatně už v následujícím kole Letce čeká velmi náročný test. Do hangáru přijede Příbram, která lídrovi tabulky dýchá na záda s tříbodovým odstupem, a to jen proto, že minulou sobotu šokovala domácí prohrou s Děčínem.

Pikantnější souboj momentálně Západní konference nemůže nabídnout. Áčko tak můžete znovu povzbudit už tuto sobotu od 17 hodin.