1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 3. Vacín (Havelka, Labuzík), 6. Pejchal (Kropáček, Hrala), 7. Poul (Hozák, Kastner), 10. Arnošt (Lytvynov, Kastner), 12. Vacín (Pejchal), 15. Kellerstein (Lytvynov, Kastner), 38. Kastner (Arnošt, Kellerstein), 48. Kropáček (Wojnar, Havelka), 55. Wojnar (Arnošt, Kellerstein), 55. Fiala (Kropáček, Chalupa), 57. Hozák (Poul), 59. Pejchal (Hrala, Fiala) – 27. Janeček (Šťastný), 35. Janda (Řepka, Bílek). Rozhodčí: Mejzlík – Gregar, Augusta. Vyloučení: 2:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0.

Brázdil – Kynčl, Guryevsky, Chalupa, Fiala, Lytvynov, Kolařík, Němeček, Havelka – Vacín, Pejchal, Hozák (C), Kellerstein, Kastner (A), Labuzík, Poul, Hrala, Kropáček, Wojnar, Arnošt, Pejchal Trenér: Jaroslav Nedvěd

Pánek (12. Šubrt) – Janda, Strnad, Potechin, Matějka, Pokorný, Řepka – Rendla, Bláha, Výrut, Janeček, Chamrád, Okegawa, Křepelka, Šťastný, Petráš, Bílek (C) Trenér: Pavel Křepelka

Zpátky na vítězné vlně! A se stylem. Letci v devátém kole II. ligy vyzvali Řisuty a s chutí si zastříleli, do branky nasypali hned tucet gólů, pohodlný náskok si přitom vybudovali již na začátku utkání. Do 12. minuty se letka prosadila hned pětkrát, ofenzivní nápor nezastavilo ani střídání gólmanů. Letňany vyhrály vysoko 12:2.

Do duelu vlétli Letci turbulentní rychlostí a vedení se chopili hned ve třetí minutě, když se prosadil Lukáš Vacín. V polovině prvního dějství domácí měli již čtyřbrankový náskok. „Po minulém zápase, který se nevydařil, jsme chtěli začít co nejlépe a nedat soupeři šanci. Myslím, že to se nám povedlo perfektně a v podstatě jsme už v půlce třetiny mohli hrát v klidu,“ komentoval úvod utkání právě střelec první branky.

Poklidný start Letňan v další dvacetiminutovce ale umožnil Řisutům snížení gólového rozdílu. „Svými chybami jsme soupeři nabídli, aby se prosadil. To se taky stalo a hlavně v prostřední části utkání měli velmi dobré chvíle,“ popisoval a pokračoval v ponaučení, jež si Letci odnesli: „Nejdůležitější věc, kterou si musíme uvědomovat, je fakt, že nesmíme polevit ani když máme převahu a gólový náskok, protože soupeř to může jednoduše potrestat.“

Ze středečního střetu s Buldoky si áčko bere i pozitivní zpětnou vazbu, například skvělou produktivitu. „Je super, že se dokážeme prosadit a vstřelit tolik branek,“ pochvaloval si forvard A-týmu. A nebylo to jediné, co by vyzdvihl: „Řisuty jsme přebruslili a zároveň jsme je přehrávali naší chytrostí,“ pokračoval a nakonec zmínil i větší disciplinovanost, což dokazuje i počet vyloučení. Letňany hrály v početní nevýhodě dvakrát, zatímco hosté devětkrát.

Následující utkání Letci sehrají na ledě pražské Kobry. Připíší si již deváté vítězství v sezoně? Přijďte Letce v pražském derby podpořit svými hlasivkami!! Hraje se na Kobře v sobotu od 18:00.