1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 2. Zídek, 37. Zídek (Straka, Šťastný) – 5. Havelka (Poul, Wojnar), 8. Kastner (Hozák, Kellerstein), 50. Kastner (Hozák, Vacín), 60. Hrala (Kolářík). Rozhodčí: Jílek – Hradil, Tuháček. Vyloučení: 5:6, navíc Kolda (KBP) 5 + do konce utkání. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:32. Diváci: 124.

Kmec – Holý, Šesták, Ženíšek, Knesl, Straka, Svach – Petrák, Petrov, Jedlička, Kolda, Janča, Martínek, Míšek, Ksandr, Zídek, Novák, Šťastný

Brázdil – Chalupa, Kolářík, Havelka, Guryevsky, Lytvynov, Němeček, Kynčl, Fiala – Wojnar, Kastner, Kropáček, Vacín, Hozák, K. Pejchal, Arnošt, Kellerstein, Labuzík, Hrala, T. Pejchal, Poul

Byla to fuška, ale Letci zahnali i Kobru. V pražském derby rozhodovaly maličkosti, duel (4:2) nakonec zlomily dvě branky Lukáše Kastnera. Áčko tak dál sjíždí vítěznou vlnu, od startu II. ligy vyhrálo už deváté z deseti utkání. Nemalý podíl na tom má také nově vznikající fanklub, který přijel letku podpořit až za hranice hangáru. A že byl pořádně slyšet!

Soustředěnost, vyhýbání se vyloučením a efektivita. To jsou dlouhodobé úkoly, kterými se A-tým na startu sezony řídí. Po minulé dělostřelbě do sítě Řisut sledovaly tribuny na Kobře úplně jiný zápas, do kterého navíc pravou nohou vstoupili domácí. Po 76 vteřinách ujel defenzivě Václav Zídek a poslal rivala do vedení. Stejný hráč zahrál v příběhu zápasu významnou roli, po otočce Letců totiž srovnával čtyři minuty před koncem prostředního dějství na 2:2.

Ale letka nastartovala záložní motory.

Duel zvrátil druhý nejproduktivnější Letec v sezoně Lukáš Kastner, u obou jeho gólů zaznamenal první asistenci parťák Jiří Hozák. „Samozřejmě mě to těší, ale vše je o spoluhráčích, kteří dokáží vybojovat důležité puky a já už to je pak uklízím do brány," komentoval své trefy první jmenovaný. „Všichni víme, že každý zápas je důležitý, ale pražské derby má přidanou hodnotu. Po druhé třetině jsme dostali jasné instrukce, abychom se vrátili zpět k naší hře, která evidentně zafungovala a přineslo nám to vítězství.“

Ačkoliv drama mohl utnout už v 52. minutě Dominik Havelka, těsné vedení muselo áčko bránit až do posledních vteřin. Dvě sekundy před koncem přidal definitivní pojistku Kryštof Hrala.

I díky tomu Letňany dokázaly udržet výbornou formu, což znamená jediné. Dál se dělí s Příbramí o čelo tabulky, na skóre o čtyři branky vede soupeř. „Nikdo z nás nečekal tak skvělý vstup do soutěže. Užíváme si to, vážíme si toho a chceme, aby to trvalo co nejdéle," měl jasno Kastner.

Poslední týdny mají kromě tříbodových zisků ještě jednoho jmenovatele, a to hlasitou podporu fandů, kteří s nově vznikajícím fanklubem ženou letku na hranice rychlostního limitu. Díky vám za to.

„Musím říct, že jsem se nad tím v sobotu pozastavil a udělalo to na mě dojem. Určitě je skvělé, když vás podporují fanoušci, kteří odvedli skvělou práci. Jsem rád, že jsme je nezklamali," uzavřel 28letý útočník.