2. liga 2022/2023 - Západní konference, 14

5. 11. 2022, 17:30

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 26. Matoušek (Čech, Beránek), 35. Houfek (Ženíšek, Roubal) – 12. Řepík (Labuzík, Wojnar), 25. Řepík (Labuzík), 48. Kastner (Havelka). Rozhodčí: Šmika – Štěpánek, Teršíp. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 122. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Klatovy

Kolář – Pánek, Zich, Houfek, Houdek, Kovářík, Vajner, Kovářík, Walter – Beníšek, Kolář, Roubal, Matoušek, Beránek, Kvasnička, Čech, Kosnar, Ženíšek

HC Letci Letňany

Brázdil – Lytvynov, Chalupa, Čízek, Havelka, Kolářík, Kynčl, Fiala – Vacín, Uhlík, Wojnar, Kellerstein, Kropáček, Arnošt, Řepík, Labuzík, Švec, Pejchal, Hrala, Hozák, Kastner

V sobotním klání na ledě nevyzpytatelných Klatov sice Letci dobře začali, ale srdnatě hrající domácí se postarali o velmi dramatickou zápletku. Ještě do závěrečné třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 2:2. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Letňan, vítěznou trefou se k dvoubrankovému Dominiku Řepíkovi připojil Lukáš Kastner. Letci se tak nadále přetahují s Příbramí o první místo.

Otevření skóre v přesilové hře a po přestávce druhá branka při hře pět na pět. Takto stylově vlétl do zápasu v Klatovech letňanský forvard Dominik Řepík, jenž se stal jednoznačným hrdinou první poloviny utkání.

„První gól byla skrumáž před gólmanem, vytáhl jsem si puk a pod rukou dával na 1:0. Při druhé brance jsem dostal kotouč na volej a procedil ho nad betonem z levého kruhu,“ komentoval své nejzářnější momenty sám dvougólový střelec.

Jenže optimismus z dvoubrankového vedení na střídačce Letců dlouho nevydržel, domácí Klatovy se ještě ve druhé periodě dvěma brankami vrátily do hry.

„Náskok nás neukolíbal. Hráli jsme furt stejně, ale bylo tam hodně vyloučených a Klatovy to potrestaly,“ vracel se Řepík k prohospodaření slibného vedení. Svěřenci Jaroslava Nedvěda však měli ještě jeden trumf v rukávu.

A vytáhli ho v čase 47:54, kdy Lukáš Kastner definitivně strhl zápas na stranu Letců. „Převážilo to, že jsme hráli pořad stejně. Bruslili jsme, napadali a vrátilo se nám to výhrou za 3 body,“ jmenoval Řepík hlavní důvody letňanského vítězství.

Letka tak kráčí soutěží s pouhou jednou ztrátou a s Příbramí se dělí o první místo. Další zápas čeká na letňanský A-tým už ve středu.