2. liga 2022/2023 - Západní konference, 15

9. 11. 2022, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 17. Mělnikov (Hovsepjan), 29. Štrombach (Amirov, Poppel) – 33. Kastner (Hozák), 45. Kellerstein (Hozák, Arnošt), 52. Vacín (Arnošt, Hrala), 57. Kellerstein (Hozák, Arnošt), 58. Vacín. Rozhodčí: Bernat – Kalina, Figer. Vyloučení: 7:3Využití:0:3. V oslabení: 0:0. Diváci:188.

HC Wikov Hronov

Kasal – Pavelka, Jirásek, Kozlov, Rubáček, Salnikov, Exner (C), Amirov – Poppel, Štrombach, Bořuta – Hašlar (A), Horký, Putz – Veselý, Achmeťanov, Hovsepjan (A) – Mělnikov.

HC Letci Letňany

Brázdil (Zeithaml) – Lytvynov, Čížek, Chalupa, Havelka, Kolářík, Kynčl, Fiala – Hrala, Kastner (A), Wojnar – Kellerstein, Kropáček, Arnošt – Řepík, Labuzík, Vacín – T. Pejchal, Uhlík, Hozák (C) – Turek.

To byl závěr! Letci přijeli do Hronova jako favorité, navzdory papírovým předpokladům však až do třetího dějství tahali za kratší konec. Pak to ale začalo! Střelecké duo Adam Kellerstein a Lukáš Vacín v poslední části zařídilo hned čtyři branky, Letňanští tak nakonec jasně převážili skóre na svou stranu. I díky zákrokům Jaroslava Brázdila letka zvítězila 5:2.

Podobný průběh asi fanoušci nečekali. V utkání s Hronovem, tedy mužstvem ze spodních příček tabulky Západ, Letci inkasovali jako první. Sami se přitom dokázali prosadit až v druhé třetině, kdy ale přesně pálili i domácí.

Panika ovšem na střídačce nehrozila. „Prohrávat o jeden gól je v hokeji normální. Naopak nás to motivovalo zápas otočit a vyhrát,“ referoval Adam Kellerstein a vysvětloval, jaké rady padly v kabině před další částí: „Zjednodušit hru a víc střílet.“

A jak řekli, tak učinili. Právě Adam Kellerstein totiž ve třetím dějství využil přesilovku a zařídil tvrdou ranou vyrovnání na 2:2, kterým odstartoval obrat. „Měl jsem hroznou radost, kluci nechávali v každém střídání úplně všechno. Byla otázka, kdy a komu to padne,“ popisoval s pokorou.

Navzdory skromnosti „to“ 26letému útočníkovi padlo ještě jednou, zapsal tedy celkem dva góly. Stejným počtem gólů přispěl v posledním dějství i Lukáš Vacín a Letci tak nakonec vyhráli 5:2.

O víkendu se áčko chystá zase ven, zavítá do Tábora. Předchozí společný střet s Kohouty Letňanští s přehledem zvládli, povede se to i tentokrát? Odpověď se dozvíme už v sobotu od 18 hodin.