1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 13. Hajič (Suchánek, Dančišin), 26. Plášil (Matušík, Šulek), 60. Matušík (Vlček, Endál) – 5. Pejchal (Kropáček, Hrala), 10. Arnošt (Kastner, Kellerstein), 37. Kastner (Arnošt, Kellerstein), 50. Hrala (Pechal, Fiala). Rozhodčí: Battěk – Kučera, Thuma. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. Diváci: 2139.

HC Tábor

Gába – Plášil, Hubata, Černý, Zíb, Suchánek, Vala, Kříž, Hajič – Endál, Chocholoušek, Šulek, Dančišin, Matušík, Zayml, Duda, Severa, Bárta, Vlček, Seidl

Brázdil – Fiala, Čížek, Havelka, Lytvynov, Kolářík, Němeček, Chalupa, Kynčl – Labuzík, Pejchal, Hozák, Arnošt, Kropáček, Řepík, Kellerstein, Vacín, Hrala, Uhlík, Kastner, Turek

Ano, skalp číslo dva! Letci pokořili jednoho z největších favoritů skupiny Západ i v jeho domácím bouřlivém prostředí, Tábor přehráli díky rozhodující trefě Kryštofa Hraly těsně 4:3. Program úvodní fáze II. ligy se právě sobotním atraktivním duelem přehoupl do své druhé poloviny, Letňany do ní vletěly jako lídr tabulky. Z náročného pětizápasového venkovního tripu jim však zbývají odehrát ještě dva duely.

Skvěle. Právě tak odstartovala letka souboj s Táborem, v němž po deseti minutách hry vedla díky trefám Tadeáše Pejchala a Dominika Arnošta už 2:0. Jeden z hlavních předsezonních favoritů ale nezahálel, Kohouti se nadechli k vyrovnání, v 26. minutě vykouzlil Karel Plášil skóre 2:2. „Jednoznačně zápas na vysoké úrovni. Rychlý hokej, přičemž rozhodovaly detaily,“ shrnul Kryštof Hrala, který o něco málo později napsal příběhu vítěznou tečku.

Nejdřív však zavelel třetí nejproduktivnější muž ‚kanady‘ Lukáš Kastner, který dostal prostor před brankovištěm a neomylně nasměroval mezi tři tyče parádní Arnoštův pas. Klid na letňanské hokejky poslal ale až v půlce třetí třetiny právě Hrala, jenž zakončil rychlou kombinaci své formace a nasměroval tým ke třem bodům.

„Už Pejchy to měl dát do prázdné, ale nakonec jsem to před bránou urval já a začali jsme zase vést o dva góly. Mohli jsme se trochu uklidnit," popisoval šikovný útočník.

Co výhra 4:3 znamená? Letka načala druhou polovinu soutěže jako lídr, s jedinou porážkou za úvodních šestnáct zápasů má tříbodový náskok nad Příbramí. Boj každopádně nekončí, naopak bude přituhovat. Bitva o nadstavbovou skupinu 1.-8. pokračuje, definitivně rozhodnuto bude už za dva měsíce. Velkou motivací je to, že se do tabulky započítají všechny výsledky ze základní části.

„Ve středu jedeme do Vrchlabí, kde půjde také o těžké utkání. Je nepříjemné pořád cestovat, doufám, že natáhneme sérii výher,“ dodal Hrala a vyzdvihuje. „Ale naše parta tahá za jeden provaz, právě to je naše největší síla.“