1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 24. Šlaicher (Urban, Tatar) – 31. Labuzík (T. Kynčl, Hrala), 55. Pejchal (Kropáček, Hrala), 60. Wojnar (Z. Fiala, L. Chalupa). Rozhodčí: Glanc – Brož, Tuháček. Vyloučení: 5:4, navíc Kerekanič (VRC) trest ve hře. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 774. Střely na branku: 24:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Vacek – J. Kynčl, Horáček, Kerekanič, Bendík (A), P. Fiala, Duran, Perička – Cerman, Urban (C), Bláha (A), Duchan, Krsek, Kozák, Jirků, D. Chalupa, Šedivý, Moník, Tatar, Šlaicher

Brázdil – Havelka, L. Chalupa, Čížek, Kolářík, T. Kynčl, Gurjevskij, Z. Fiala – Řepík, Vacín, Uhlík, Kropáček, Labuzík, Kellerstein, Pejchal, Hrala, Wojnar, Kastner (A), Hozák (C), Arnošt, Švec

Dlouho hledali svěřenci Jaroslava Nedvěda recept na obranu Vrchlabí marně, až se nakonec o slovo přihlásil nečekaný střelec. Čtyřiadvacetiletý forvard Tadeáš Pejchal sbíral trefy za Letňany dosud jen sporadicky. Byl to však právě on, kdo svojí druhou brankou v sezoně překlopil vyrovnanou partii na ledě Stadionu ve prospěch Letců. Ti tak i jeho zásluhou zvítězili 3:1 a i po velké bitvě dál vévodí druholigové tabulce.

Nepadalo to a nepadalo. Letci ve Vrchlabí narazili na pořádně urputného protivníka, který je místy až přiváděl k šílenství. „V první třetině jsme branku snad ani neohrozili. Problém byl v aktivní hře Vrchlabí,“ složil soupeři poklonu pozdější hrdina duelu Tadeáš Pejchal.

„Rychle nás napadali, dohrávali, nedali nám vůbec čas něco vymyslet. Dlouho na nás takhle nikdo nevlétl,“ pokračoval. Agresivita a maximální nasazení podkrkonošského celku však měly i negativní efekt.

Krátce po polovině zápasu totiž za stavu 1:1 domácí Kerekanič napadl Dominika Arnošta, za což byl vyloučen do konce zápasu. Pochopení pro jeho zákrok, ale ani pro následné trápení Letců v dlouhé přesilovce, která byla dvě minuty dokonce dvojnásobná, marně hledal i Pejchal.

„Z přesilovky jsme měli zapas rozhodnout. Hrát sedm minut pět na čtyři, z toho dvě minuty pět na tři, a nedat gól, je hodně špatné. Bylo to vše moc pomalé,“ kroutil hlavou.

Sám ale nakonec pro Letňany obstaral happyend rozhodující trefou ve třetí třetině. „Gól byl opět výsledkem práce celého našeho útoku. Kryštof Hrala výborně podržel puk, ustál souboj a nahrál dolů na Vojtu Kropáčka. Ten mě krásně našel před branou,“ vysekl poklonu svým spoluhráčům sám sváteční střelec.

V posledních vteřinách ještě vylepšil náskok Letců Jakub Wojnar, úplný závěr pak patřil i menší šarvátce. „Naše emoce byly dost v klidu. Jejich ne, ale to není náš problém,“ mávnul rukou Pejchal.

Letka si tak díky výhře upevnila první místo v tabulce s neměnným odstupem tří bodů na druhou Příbram.