2. liga 2022/2023 - Západní konference, 18

19. 11. 2022, 17:30

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 6. Arnošt, 11. Řepík (Hozák, Kolářík), 15. Kastner (Řepík, Hozák), 20. Uhlík (Kropáček), 30. Uhlík (Havelka, Kropáček), 52. Vacín (Arnošt, Turek), 60. Hrala (Turek, Chalupa). Rozhodčí: Hacaperka – Tvrdík, Sýkora. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:2. Diváci: 269.

MOSTEČTÍ LVI

Hosnedl – Steinocher, Havlůj, Šoustek, Charousek, Hofmann, Havlík – Drašar, Stříbrný, Böhm, – Nedrda, Písařík, Procházka – Urban, Kysela, Mical

HC Letci Letňany

Brázdil – Havelka, Chalupa, Čížek, Kolářík, Kynčl, Němeček, Fiala – Kropáček, Hrala, Kastner – Řepík, Wojnar, Labuzík – Vacín, Pejchal, Uhlík – Hozák, Švec, Arnošt – Turek

To byla nálož. Áčko odšpuntovalo gólovou hitparádu proti Mostu v šesté minutě, na konci úvodní třetiny vedlo už o čtyři branky. Jaroslav Brázdil navíc vynuloval Lvy i podruhé v sezoně, může si tak ve statistikách odškrtnout další čisté konto. Letňany zakončily dlouhou pětizápasovou šňůru na ledě soupeřů bez ztráty bodu, soupeře ze severu Čech přejely 7:0.

„Můžeme být stoprocentně spokojeni s produktivitou a udrženou nulou. Výkon se ze začátku utkání blížil ideálu, ale s narůstajícím rozdílem šla přece jen kvalita hry dolu, což se občas stává," vydal se po stopách duelu Jiří Uhlík. „Myslím ale, že vzhledem k našemu kádru se každý snaží za jakéhokoliv stavu odvést to nejlepší. Tak to alespoň vnímám já.“

Právě 27letý forvard mířil v utkání hned dvakrát přesně, čímž posunul áčko k třem bodům. Letci zvládli dlouhou sérii zápasů na ledě soupeřů na výbornou, když postupně srazili Klatovy, Hronov, Tábor, Vrchlabí, a teď i Most. „Každé utkání venku je těžší. Jsme rádi, že jsme to zmákli bez zaváhání. Je to o to cennější, že šlo o těsné zápasy, které jsme dokázali překlopit na naši stranu," pokračoval Uhlík. Poslední výjimka jen potvrdila pravidlo, na Lvy letka nastoupila ve vysokém tempu a právě po trefě zkušeného forvarda dvanáct vteřin před první sirénou vedla už 4:0.

„Každou výhru si náležitě užijeme a oslavíme ji, což je důležité proto, abychom si udrželi čistou hlavu. Když se sejdeme na dalším tréninku, je cítit, že odehrané utkání je již za námi a koukáme se jen na to příští," popisuje dvougólový střelec. I to je jeden z receptů na vítězství. Áčku se zatím daří připravovat lahodné menu, po osmnácti odehraných duelech stále okupuje úplné čelo tabulky.

A o odrážení druhé Příbrami se bude pokoušet také dál.

„Atmosféra je super a užívá si to každý, při takové šňůře to snad ani nemůže být jinak. Každopádně je pořád třeba být připravený a pokračovat ve stejném nasazení," zdůrazňuje Uhlík závěrem. Do další bitvy už parta Jaroslava Nedvěda vyletí z hangáru, ve středu od 18:00 totiž přivítá Děčín. Buďte u toho!