1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 10. Kropáček (Kellerstein) – 14. Bříška (Jankovský, Šafránek), rozh. náj. Bříška. Rozhodčí: Battěk – Tuháček, Figer. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 28:28. Diváci: 188.

Brázdil – Guryevsky, Chalupa, Havelka, Kolařík, Kynčl, Fiala – Kropáček, Vacín, Řepík, Uhlík, Poul, Wojnar, Labuzík, Kellerstein, Pejchal, Hrala, Hozák, Kastner, Arnošt, Turek

Stuchlík – Klodner, Mrkvička, Mašek, Čížek, Tondr M. – Dvořák, Hejňák, Šaránek, Tondr L., Zumr, Král, Šíma, Jankovský, Hruška, Bříška

Dvanáct zápasů. Tak dlouho Letci brázdili II. ligou bez porážky, teď poprvé po měsíci a půl padli. V hangáru nestačili na Benátky, kterým bonusový bod vystřelil v samostatných nájezdech Kamil Bříška. Čelo tabulky se nijak nemění, Letňany dál vévodí celkovému pořadí, druhá Příbram ale ztrácí už jen bod. Na střet titánů dojde už příště.

Úvodní duel s Benátkami skončil divokou přestřelkou 9:4, teď bylo hlavní téma zápasů odlišné. Obrany v čele s jistými gólmany držely skóre vyrovnané, na brzkou branku Vojtěcha Kropáčka reagoval ve 14. minutě Bříška. „Soupeř vůbec nehrál špatně, naopak. Obránci rychle puky dostávali ven, nahazovali je do středního pásma," komentoval jediný úspěšný letňanský střelec. „Připravili se na nás dobře takticky, z utkání se můžeme určitě poučit do příště.“

Tuhý souboj nakonec dospěl až do prodloužení, kde letka tasila divokou kartu v podobě falešné přesilovky 4 na 3 s odvolaným brankářem. Ani početní převaha však ke kýženému efektu nevedla. „Nebylo to něco, na co bychom se připravovali. Už před prodloužením nám ale trenér řekl, že to zkusíme, když budeme mít pásmo. Věděli jsme, že to přijde," pokračoval Kropáček.

Duel dospěl až do nájezdové loterie. A šťastnější los měli tentokrát Benátečtí, jimž vystřelil bonusový bod jediný úspěšný střelec Bříška. „Nájezdy jsou 50 na 50. Byla spíš škoda, že jsme neproměnili víc šancí v zápase. Nedokázali jsme si vytvořit dlouhý tlak," hledal důvody bodové ztráty dál 22letý útočník.

Dlouhá šňůra sice končí, ale už v sobotu vyráží letka k souboji o první místo do Příbrami. A půjde také o střet dvou týmů, jež dosud prohrály dohromady jen čtyřikrát. „Myslím, že si nikdo nevezme porážku do hlavy, série byla dlouhá. Je škoda, že končí, muselo to každopádně někdy přijít. Budeme věřit, že v sobotu odstartujeme novou," uzavřel Kropáček. Startuje se v 17 hodin.