1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 2. Kafka (Saňa, Eret), 26. Eret (Kafka), 40. Procházka (Šinágl, Eret), 45. Pinkas (Zedek, Procházka), 64. Eret (Havlín, Saňa) – 3. Poul (Labuzík, Vacín), 10. Wojnar (Fiala, Arnošt), 12. Kynčl (Gjurevskij, Wojnar), 56. Hrala (Kropáček, Lytvynov). Rozhodčí: Mejzlík – Horažďovský, Hradil. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 120. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4.

HC Příbram

Šorf (12. Jiroušek) – Patzelt, Vinš, Jelínek, Saňa (C), Zedek, Havlín, Zdeněk – Procházka, Kafka (A), Káník, Furch, Brzák, Eret, Bečvář, Pinkas, Kraus, Hasman, Urban, Matějka, Šinágl (A).

Brázdil – Gurjevskij, Chalupa, Lytvynov, Kolařík, Kynčl, Fiala – Řepík, Vacín, Poul, Uhlík, Wojnar, Labužík, Švec, Hozák (C), Hrala, Arnošt, Kastner (A), Kropáček, Turek.

Příbram a Letňany v letošním ročníku 2. ligy Západ ruku v ruce udávají přímo zběsilé tempo a na ostatní soupeře budují velmi zajímavý náskok. Tentokrát si to ale v přímém souboji o první místo rozdaly oba týmy spolu a stejně jako v prvním letošním klání padlo hned devět branek. Bohužel pro Letce z toho opět byla prohra. Z ledu soupeře si svěřenci Jaroslava Nedvěda alespoň odvezli bod za výsledek 4:5 po prodloužení.

Všechno to přitom začalo přímo fantasticky. Na úvodní branku domácího výběru zareagovali Letci hned třemi trefami, které jim zajistily dvoubrankový náskok po úvodní dvacetiminutovce.

„Chtěli jsme hrát náš důrazně rychlý hokej s aktivním napadáním,“ popisoval základní rysy taktiky Jakub Wojnar, který k úvodní smršti pražské letky přispěl i gólově. „Moje trefa vznikla právě z povedeného napadání Dominika Arnošta, který mě pak krásně našel samotného před bránou.“

Jenže pak přišel zádrhel. Příbramští převzali iniciativu a začaly se dít věci.

„Taktiku jsme plnili nějakých 40 minut v utkání, v prostřední části to bylo bohužel horší,“ posteskl si Wojnar. A není divu! Vždyť právě ve druhé třetině Letci o svůj pracně vybudovaný náskok přišli. „Stává se, že vedoucí tým tak trochu poleví. Vždycky si říkáme, že nepolevíme, ale tentokrát se to nepovedlo.“

Protože ve třetí periodě přidaly oba celky po jedné brance, rozhodovalo o vítězi nabitého šlágru prodloužení. V něm nakonec urvala bod navíc Příbram.

„Bod venku s Příbramí znamená lehké uspokojení, ale určitě jsme chtěli více a měli jsme na to odvézt plný počet bodů,“ mrzelo Wojnara. Podle mladého forvarda je však na čem stavět. „Budeme se odrážet od dobré třetí třetiny a příště jedeme nanovo!“