2. liga 2022/2023 - Západní konference, 25

14. 12. 2022, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 1. Arnošt (Kellerstein, Pejchal), 27. Kropáček (Wojnar, Lytvynov), 30. Arnošt (TS), 52. Kropáček (Pejchal), 59. Uhlík (Hozák) – 38. Tůma (Roubík, Rudovský). Rozhodčí: Libor Veinfurter – David Thuma. Jakub Figer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 42:39. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

HC Letci Letňany

Brázdil (Kopřiva) – Fiala, Havelka, Lytvynov, Gurjevskij, Kolářík, Chalupa, Kynčl – Labuzík, Pejchal, Hozák, Arnošt, Kropáček, Wojnar, Kellerstein, Švec, Hrala, Uhlík, Kastner, Turek.

HC Slovan Ústí nad Labem

Stahl (Cikánek) – Šefl, Trefný, Drtina, Vodička, Funk, Vacík, Záruba – Daniel, Berčík, Costa, Kordule, Tůma, Kučera, Roubík, Damašek, Rudovský, Smola.

Nedávná prohra s Kobrou už je zapomenuta, Letci ji ve středu odčinili přesvědčivým výkonem, který podal poctivý a sebejistý tým. V 25. kole Západní konference 2. ligy porazili 5:1 Ústí nad Labem a svou 22. výhrou v sezoně potvrdili pozici lídra na čele tabulky. Atraktivní zápas v hangáru byl posledním domácím představením v roce 2022. V sobotu Letce čeká i poslední venkovní výjezd - do Chebu.

Pokud se jim podaří vyhrát i tam, bude to pro A-tým takový malý předčasný dárek pod vánoční stromeček.

„Poslední zápas v roce se počítá dvojnásobně,“ uvědomuje si kouč Jaroslav Nedvěd. „Nechceme mít po povedeném podzimu pokažené Vánoce, takže je to pro nás důležitý zápas. Budeme chtít ukázat, že jsme si uvědomili chyby, které jsme poslední týdny dělali. A rádi bychom strávili pěkné svátky s čistou hlavou,“ přeje si.

Domácí fanklub zároveň organizuje výjezd na západ Čech, v poslední bitvě letošního roku chce Letcům dopřát důstojnou podporu v hledišti. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 602 231 954 a fanklubový předseda Zdeněk Svoboda vzkazuje: „Místo v autě ještě máme. Budeme rádi, když se někdo připojí.“

Ještě ale zpět ke klání s ústeckým Slovanem. V něm Letci díky dvěma zásahům Dominika Arnošta a přesilovkové trefě Vojtěcha Kropáčka získali bezpečný náskok o tři branky. A byť Ústečané ve druhé třetině snížili, přidali domácí další góly ve třetí části.

V ní si vytvořili několik slibných šancí, Arnošt útočil i na hattrick. Až v 52. minutě proměnil povedenou akci v úspěch svým druhým gólem v utkání Kropáček, jemuž naservíroval puk do prázdné branky Kryštof Pejchal. A když chvilku před koncem pečetil na 5:1 Jiří Uhlík, Ice Arenou se rozezněla známá píseň Pátá.

O půl páté odpoledne začne sobotní mač v Chebu. A Letci chtějí zakončit rok úspěšně.

„Pokora, poctivost, podstupování soubojů. Důležité detaily, na kterých dvě sezony stavíme naši hru. To všechno se nám proti Ústí vrátilo,“ vyjmenoval kouč Nedvěd rozdíly, které Letcům přinesly další tři body. „Byl to téměř úplně jiný výkon než proti Kobře, kde jsme hráli ledabyle, na vlně uspokojení, že porazíme kohokoliv s minimálním úsilím. To všechno jsme si teď vysvětlovali i v kabině.“

Koučův proslov pomohl.

Letci se vrátili na vítěznou vlnu.

A hangár tak znovu zažil oslavu s domácím publikem.