2. liga 2022/2023 - Západní konference, 26

17. 12. 2022, 16:30

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 38. Shafeev (Šik, Troška) – 13. Uhlík (Arnošt, Kastner), 17. Hrala (Švec, Hozák), 30. Hozák (Wojnar, Labuzík), 34. Kropáček (Havelka, Wojnar), 41. Arnošt (Kolářík, Kastner), 57. Uhlík (Hozák, Kastner). Rozhodčí: Domský – Kurtin, Pěkný. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 217. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.

Stadion Cheb

Kašpar – Iakhanov, Šik, Kořán, Troška, Shikut, Vápeník, Strýček (C), Stejskal – Vrtek, Shafeev, Konášek, Nekvinda, Fečo, Čejka (A), Rozhon, Šťastný, Krutina, Parshakov, Dinga

HC Letci Letňany

Kopřiva – Gurjevskij, Havelka, Chalupa, Lytvynov, Kolařík, Kynčl, Fiala – Kropáček, Wojnar, Uhlík, Hrala, Staněk, Arnošt, Švec, Labuzík, Matuška, Hozák (C), Kastner (A)

Poslední zápas v kalendářním roce 2022 zvládli letňanští hokejisté na výbornou. Na ledě nevyzpytatelného Chebu Letci od začátku dominovali a pro každou třetinu si schovali po dvou brankách, přičemž Miroslav Kopřiva inkasoval pouze jednu za celý zápas. Hned čtyři trefy z celkových šesti navíc svěřenci Jaroslava Nedvěda zaznamenali v početních výhodách. Aby dobrých zpráv nebylo málo, letka vstoupí do roku 2023 jako lídr soutěže.

Hned čtyři potrestané fauly z celkových sedmi. Touto bilancí Letci domácímu Chebu vzájemný střet dokonale otrávili. Právě v přesilových hrách se zrodila jedna z nejpřesvědčivějších a zároveň také závěrečná výhra v roce 2022. „Ten rozdíl se narodil zejména v naší chuti vyhrát poslední utkání letošního roku,“ libuje si tříbodový kapitán Jiří Hozák.

Stejně jako všechny své trefy i ty přesilovkové dokázal letňanský tým rozložit do všech třetin. V té první skóroval Jiří Uhlík, v druhé Vojtěch Kropáček a ve třetí Dominik Arnošt a ještě jednou Uhlík. „Jsme rádi, to nebudu lhát. Ale stále jsme měli v přesilovkách několik pasáží, které jsme sehráli špatně,“ překvapuje kritickým hodnocením Hozák.

Střelecky mlčet nezůstal ani sám letňanský kapitán, který se jednou brankou a dvěma asistencemi vylepšil už na 43 kanadských bodů, což ho řadí do elitní pětky celé soutěže. „Hezky se to poslouchá, ale vděčím za to především mým spoluhráčům. Vždy ale upřednostním tým, takže doufám, že nám to bude šlapat i nadále,“ zdůrazňuje potentní útočník.

Triumfem 6:1 si Letci upevnili umístění na čele tabulky Západní konference 2. ligy. Na nejbližšího rivala z Příbrami mají náskok šesti bodů.

„Z pohledu léta bych řekl, že jedeme nad plán, ale pokud budu upřímný, tak s jídlem roste chuť. Rádi bychom se na čele udrželi, protože se tu zase sešla úžasná parta šikovných hokejistů,“ dodává Jiří Hozák.