2. liga 2022/2023 - Západní konference, 28

4. 1. 2023, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 32. Maďar (Foerster), 56. Had (Špaček, Brokeš) – 2. Kučera (Havelka), 12. Kastner (Hozák, Kolářík), 13. Wojnar (Kropáček, Havelka), 30. Kropáček (Chalupa, Kučera), 36. Kučera (Kropáček, Řepík), 38. Chalupa (Uhlík), 42. Lytvynov, 44. Arnošt (Hozák, Kolářík). Rozhodčí: Antonín Valda – Martin Kettner, Matyáš Motl. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 150.

TJ HC Jablonec nad Nisou

Horák (Leško) – Koutecký, Abraham, Pavlů (C), Starý, Had, Pilek – Dospěl, Kačírek, Maďar – Špaček (A), Jursa, Foerster – Grešl, Brokeš (A), Bouřil. Trenér: Jan Šuráň.

HC Letci Letňany

Brázdil (Kopřiva) – Kolářík, Havelka, Lytvynov, Chalupa, Fiala – Wojnar, Švec, Kastner (A) – Hrala, Hozák (C), Řepík – Kučera, Vacín, Arnošt (A) – Uhlík, Kropáček, Turek. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

Dalo se snad do nového roku vykročit lépe? Letňanské áčko jako by 18denní zápasová pauza vůbec nepoznamenala, ba naopak. Odpočatý tým se vrhl zpět do druholigového kolotoče a na ledě Jablonce nad Nisou si s chutí zastřílel. Demolicí 8:2 při zaváhání Příbrami si navíc dvě kola před koncem pojistil triumf v základní části Západní konference.

Tříbodový příspěvek za dva góly a asistenci zapsal Lukáš Kučera, branku a dvě gólové přihrávky přidal i Vojtěch Kropáček. Letci si už ve 13. minutě vybojovali bezpečný tříbrankový náskok a skóre v průběhu ještě navyšovali.

„Z tlaku po prvním gólu jsme dostali čtyřminutovou přesilovku, kterou se nám podařilo hned dvakrát využít,“ popsal zadák Dominik Havelka se středeční statistikou 0+2. „Hned od první buly jsme chtěli víc než soupeř. Pak už jsme si mohli dovolit uvolněný a kombinační hokej, od začátku do konce pod naší kontrolou.“

Byl to velmi natěšený tým. To bylo z herního projevu naprosto evidentní.

„Delší pauza nám rozhodně prospěla. V kabině bylo pár kluků nemocných a i díky předehraným zápasům bylo dost času na to, aby se většina marodů uzdravila,“ přiznal Havelka, jeden z pěti beků v sestavě. Ta totiž v Jablonci stále nehrála kompletní.

I tak ale Letci bez problému splnili cíl, s jakým do nového roku šli: dotáhnout tažení v tabulce do úspěšného konce. Druhá Příbram totiž doma zaváhala 3:5 s Mostem a na Letňany má nedostižitelnou devítibodovou ztrátu.

A tak Letňany opět slaví vítězství v základní části.

„Upřímně? Kdyby mi před začátkem ligy, která se kvalitou týmů oproti loňsku opět hodně zvedla, někdo řekl, že dvě kola před koncem vyhrajeme základní část s náskokem devíti bodů, měl bych ho za blázna,“ svěřil se bek Havelka. „Všichni z toho máme velkou radost. Ale nesmíme usnout na vavřínech.“

Pravda. Letci mohou v klidu dohrát poslední dvě kola. A jistota vítězství se hodí i proto, že na pár zápasů brzy přijdou o trio útočníků Arnošt-Wojnar-Turek, které bude reprezentovat Česko na světové univerziádě v Lake Placid.

V novém systému soutěže přijde po základní části nadstavba s lepší polovinou tabulky. Půjde o jediné: získat co nejkomfortnější pozici do play-off.

„Soutěž máme dobře rozehranou, budeme si chtít udržet první místo,“ doufá Havelka, letní posila z Tábora vyhlížející nadstavbu. „Na ta vzájemná utkání se těším, strávil jsem tam krásné roky a ty souboje mě baví. Od celé nadstavby očekávám náročný, ale krásný hokej s kvalitními soupeři. Věřím, že se s tím popereme minimálně stejně jako doposud.“

To je ovšem téma až na později.

Základní část má ještě dvě kola a to předposlední se v sobotu odehraje v hangáru, kam přijede tým Klatov. V závěrečném kole se příští středu představí v Letňanech Hronov.