2. liga 2022/2023 - Západní konference, 29

7. 1. 2023, 17:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 14. Kropáček (Řepík, Chalupa), 24. Řepík (Kučera), 32. Řepík (Chalupa, Kropáček), 37. Hrala (Kolařík, Fiala) – 37. Beníšek, 48. Čech (Beránek), 51. Beníšek. Rozhodčí: Jílek – Hradil, Jurak. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 205. Střely na branku: 66:24. Průběh utkání: 4:0, 4:3.

HC Letci Letňany

Brázdil – Lytvynov, Kolářík, Havelka, Gurjevskij, Chalupa, Fiala – Hrala, Řepík, Kastner (A), Staněk, Švec, Kellerstein, Hozák (C), Vacín, Kučera, Uhlík, Kropáček, Dobrov

HC Klatovy

Kolář – Kanta, Pánek (A), Kovářík, Šilhán, Vajner, Walter (C), Kremláček – Čech, Pešek, Beníšek, Matoušek, Beránek, Kolář, Prokop, Ženíšek (A), Kvasnička

V předposledním kole základní části hokejová 2. ligy Západ přivítali Letci doma v hangáru Klatovy. Přestože se jim roli favorita dařilo dlouho naplňovat a ještě krátce před koncem prostředního dějství vedli o čtyři branky, Západočeši dokázali utkání dokonale zdramatizovat. Čtyřgólový náskok se ale nakonec ukázal jako dostatečný, svěřenci Jaroslava Nedvěda svou domácí pevnost po výsledku 4:3 uhájili.

Letka měla dobrý start a prakticky po celý zápas si udržovala drtivou střeleckou převahu. Tu dokázala vyjádřit jednou brankou v první a především hned třemi ve druhé třetině.

„Dobře jsme vstoupili do zápasu a určovali tempo hry. Důležité bylo, že jsme se udrželi na puku u nich v pásmu,“ kvitoval útočník Dominik Řepík povedené prvky letňanské hry.

Právě on se obsadil do jedné z hlavních rolí domácího klání. Úvodní trefu pomohl připravit a hned dvakrát dokázal skórovat. „První branka padla při přesilovce, kdy jsem to dostal od Lukáše Kučery krásně do prázdné brány,“ ocenil práci nového spoluhráče, který v Letňanech působí od začátku nového kalendářního roku.

Druhý gól jsem dal z dorážky, baseballovým úderem jsem zakončoval znovu do prázdné,“ popisoval Řepík. A také u této branky nechyběl Kučera, jehož práce se Letcům zatím hodně vyplácí. Ve dvou duelech zaznamenal letňanský novic pět kanadských bodů.

„S Lukášem se známe už od dorostu, kde jsme spolu působili. On je rychlý hráč, který umí zakončit. Zapadl velmi dobře,“ chválil Řepík.

Psal se čas 46:13, když Kryštof Hrala upravil stav zápasu už na 4:0. V tu chvíli bylo všechno narýsované, jenže pak se začaly dít věci. Ještě v téže minutě se prosadily poprvé Klatovy, které dvěma trefami v závěrečné dvacetiminutovce dotáhly Letce na rozdíl jediné branky.

„Jednoduše jsme udělali chyby a soupeř je využil,“ nehledal Řepík žádné výmluvy. Přestože to nakonec pro Nedvědovu družinu dobře dopadlo, příště by se taková liknavost podle dvougólového střelce nemusela vyplatit. „Musíme hrát až do konce zápasu a zbytečně to nedramatizovat,“ prohlásil závěrem.