1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 44. Kolářík (Půlpán), 60. Arnošt (Kolářík) – 8. Půhoný (Jar. Dvořák, Petira), 17. Muška, 36. Dušek (Jan Dvořák, Půhoný), 60. Luštinec (Jan Dvořák, Valašek). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Kettner, Juránek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 550. Střely na branku: 40:34. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Kopřiva – Zedek, Lokajíček, Kolářík, Potechin, Hanuš, Chalupa, Straka – Hrala, Kastner (A), Řepík, Kropáček, Arnošt, Půlpán, Hlaváč (A), Pejchal, Vacín, Hozák (C), Kellerstein, Smola, Turek.

Brázdil – Muška, M. Tondr, Matějíček (C), Petira, Voňka – Dušek, Kučera, Bláha, Jar. Dvořák, Jan Dvořák, Půhoný (A), Luštinec, Havlas, Ježek, Procházka, Valašek (A)

Jakmile doběhl čas závěrečné třetí třetiny sedmého duelu finálové série Severu, zaplněný hangár oněměl. Letci totiž v rozhodujícím utkání na svého velkého soka nestačili. Dvůr Králové ovládl zápas poměrem 4:2 a po dechberoucí sedmidílné bitvě svede boj o Chance ligu. Naopak letňanský sen o baráži se rozplynul. „Je to obrovské zklamání. Zbýval nám jeden krůček,“ smutnil zdrcený kapitán Jiří Hozák.

Když na světelné tabuli svítil po čtyřiceti minutách stav 0:3, bylo jasné, že pro Letce už to bude s postupem do skupiny o baráž hodně složité. Rodos měl v tu chvíli utkání jasně v režii. „Nemyslím si, že by to úplně drhlo, kdybychom proměnili několik šancí, mohl zápas vypadat jinak,“ hodnotil výsledkově nepovedenou pasáž Hozák.

„Je ale pravda, že jsme začali být dravější až v poslední třetině,“ pokračoval letňanský kapitán. A skutečně - po druhé pauze se na ledě proháněl trochu jiný domácí tým. Navzdory nepříznivému vývoji totiž Letňanští zápas nezabalili a zdánlivě jasnou korunovaci hostům maximálně zkomplikovali.

„Rozhodně se neházela flinta do žita. Nabudili jsme se navzájem, přeci jenom se hrálo finále,“ popsal dění v domácí kabině před závěrečnou třetinou sám muž s céčkem na prsou.

Ve 44. minutě odčaroval kouzlo brankáře Brázdila přesilovkovou trefou Václav Kolařík a v závěrečné powerplay vykřesal naději kontaktním gólem Dominik Arnošt. „Soupeře jsme zmáčkli, snažili jsme se házet vše na branku a tlačit se do ní,“ vysvětloval Hozák. Celý hangár burácel a hnal svou letku za vyrovnáním.

Ale nepovedlo se. Bohužel. Rodos už si vedení pohlídal, 16 sekund před koncem navíc pečetil výhru Dvora Králové v celé finálové sérii Jan Dvořák. „Bohužel nám ten jeden gól po mé chybě velmi chyběl. Mrzí mě to,“ sypal si popel na hlavu letňanský lídr.

A tak v Ice Aréně zavládlo zklamání. Byla to jízda, Letci však skončili svou pouť druholigovým ročníkem 2021/2022 těsně pod vrcholem.

„Převládá ve mně ohromná pýcha, že jsem mohl být členem, a dokonce dělat kapitána takové partě 25 kamarádů,“ vyjádřil se po konci dramatické série emotivní Jiří Hozák. Už teď však vyhlíží další letňanský let: „Doufám, že budeme moci s klukama tu poslední kapitolu dopsat v příští sezóně.“