2. liga 2021/22 - Sever, F6

26. 3. 2022, 00:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 29. Kolářík (Hlaváč, Kellerstein), 35. Hlaváč (Kellerstein, Kropáček), 46. Kastner. Rozhodčí: Jílek, Šperl – Kubíček, Jiruška. Vyloučení: 9:9. Bez využití. Diváci: 937.

Rodos Dvůr Králové nad Labem

Brázdil – Voňka, Tondr, Matějíček, Muška, Petira – Půhoný, Havlas, Procházka, Dušek, Dvořák Jan, Kučera, Luštinec, Bláha, Ježek, Dvořák Jar., Valašek

HC Letci Letňany

Kopřiva – Fiala, Straka, Potěchin, Zedek, Hanuš, Kolářík, Chalupa – Pejchal, Hozák, Smola, Půlpán, Arnošt, Řepík, Hlaváč, Kropáček, Hrala, Kellerstein, Kastner, Turek, Hasil

Skvěle! Letci odjížděli do Dvora v nelehké pozici, prohra by znamenala konec sezony i nadějí na baráž o Chance ligu, letka ale šesté utkání finále Severu odmakala na sto procent. Díky precizní defenzivě okořeněné nulou Miroslava Kopřivy si Letňany vynutily sedmý rozhodující zápas. V pondělí hangár uvidí bitvu o vše. Buďte u toho, začíná se v 18:00.

Pátý zápas bylo nutné hodit za hlavu. Nevydařená partie poslala Dvoru mečbol, na soupeřově půdě museli Letci bezpodmínečně uspět. Povedlo se. Před necelou tisícovkou diváků se poprvé v zápase měnilo skóre ve 29. minutě, kdy poslal kotouč do sítě Václav Kolářík. Takový stav hrál letce do karet.

Ještě do konce druhé části navíc zvýšil vedení Jan Hlaváč. Letňanský matador posbíral v posledních třech utkáních pět kanadských bodů, noc přesto tentokrát patřila jinému zkušenému borci. Miroslav Kopřiva parádním výkonem nedovolil Rodosu ani gól a do statistik si zapsal už druhou nulu v play off. Přišla v nejlepší čas.

„Šli jsme do toho poctivě zezadu a přitvrdili jsme v napadání. Mirek to za sebou umí zavřít. Musím uznat, že tentokrát soupeř mockrát bránu ale neohrozil," vyzdvihuje jeden ze střelců Lukáš Kastner týmové bránění. 27letý forvard vstřelil v play off už branku číslo sedm. „Emoce dal po zápase najevo úplně každý. Obrovská radost. Jeli jsme do Dvora s úkolem vrátit sérii domů, přes to nejel vlak. Povedlo se."

Závěrečnou třetinu sice Letci museli odbránit tři vyloučení, brána ale tentokrát zůstala zamčená. A tak série dospěla do finiše. V pondělí se v hangáru odehraje bitva o vše, vítěz postoupí do baráže o Chance ligu, poraženému končí sezona. „Musíme hrát poctivě v defenzivě a každý si na maximum musí plnit roli, kterou v týmu zastává. Sil máme dost, jdeme si pro postup!“ burcuje Kastner.

Nejdůležitější utkání v dějinách klubu přichází...

Je čas naladit hlasivky. Buďte u toho!