1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Sestavy a další statistiky

Branky: 42. Hlaváč – 20. Petira (Dušek, Půhoný), 25. Bláha (Dušek, Půhoný). 31. Bláha (Dvořák), 52. Petira (Půhoný), 54. Půhoný, 57. Půhoný (Dušek). Rozhodčí: Hlinka, Valda – Toman, Janíček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 28:33. Diváci: 550.

Kopřiva (31. Zeithaml) – Potěchin, Straka, Hanuš, T. Pejchal, Zedek, Chalupa, Fiala – Kellerstein, Turek, Řepík – Kropáček, Staněk, Arnošt – Hlaváč, Hozák, Hrala – Smola, Kastner, Půlpán – Hasil

Brázdil – Muška, Matějíček (A), Vašíček (C), Petira, Voňka – Luštinec, Dvořák, Ježek – Dušek, Půhoný, Kučera – Havlas, Bláha, Procházka – Valášek

Pátý zápas Letcům nevyšel. Áčko od začátku utkání tahalo za kratší konec, duel o mečbol s Dvorem Králové prohrálo 1:6. Rozhodovaly speciální týmy, tři branky Letňany inkasovaly v přesilové hře soupeře, další dvě trefy přidal Rodos při vlastním oslabení. Šanci na zvrácení série bude mít letka už v sobotu.

„Zápas ovlivnil první gól ke konci třetiny. Vytvořili jsme si šance na srovnání skóre, ale bohužel jsme je neproměnili," ohlížel se za průběhem Dominik Řepík. Ve druhé třetině neproduktivitu hosté trestali, dvěma slepenými góly rozhodl duel Tomáš Bláha. „Zkušeně si to pohlídali," shrnul 23letý útočník.

V pátém mači série rozhodovaly speciální týmy. Rodos hned třikrát využil přesilovku, dva góly přidali hosté navíc v oslabení. „Přesilovky hrají v play off zásadní roli a Dvůr je tentokrát proměnil. Příště musíme být disciplinovanější," nabádal Řepík.

Příště bude už v sobotu, kdy se Letci pokusí odvrátit konec série. Dvůr Králové vede 3:2 na zápasy. „Určitě se nevzdáváme," hlásil šikovný forvard. „Soupeř ještě musí udělat poslední krok a ten je nejtěžší. Zadarmo jim to nedáme. Jedeme do Dvora vyhrát a vrátit sérii do Prahy, kde si to chceme rozdat o to, kdo půjde do finálové skupiny," uzavřel Řepík.