2. liga 2021/22 - Sever, F4

3p
0:0, 2:1, 0:1 - 0:1

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 27. Dvořák (Bláha, Vašíček), 39. Dvořák (Kučera, Bláha) – 37. Zedek (Hrala, Pejchal), 45. Kropáček (Kellerstein, Hlaváč), 62. Kastner (Hlaváč, Pejchal). Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Juránek, Všetečka. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 902.

Rodos Dvůr Králové nad Labem

Brázdil – Voňka, Tondr, Matějíček, Vašíček, Muška, Petira – Půhoný, Havlas, Procházka, Dušek, Dvořák, Kučera, Luštinec, Bláha, Ježek, Valašek

HC Letci Letňany

Kopřiva – Fiala, Straka, Potěchin, Zedek, Hanuš, Chalupa – Pejchal, Hozák, Smola, Půlpán, Arnošt, Řepík, Hlaváč, Kropáček, Hrala, Kellerstein, Kastner, Turek, Hasil

Fantazie! Podruhé v sérii s Dvorem Králové se hrálo prodloužení, tentokrát ale slaví Letci. Další vyrovnanou bitvu (3:2) urvala letka pro sebe v 62. minutě, série je srovnaná 2:2 na zápasy a vrací se do hangáru. „Na ledě a i pak v kabině vypukla obrovská euforie. Nejen, že jsme srovnali sérii, ale vidíme, že se zápas od zápasu se zlepšujeme," hlásí Vojtěch Kropáček. Právě on poslal duel do nastaveného času.

U dvou posledních výher lze najít jeden společný jmenovatel. Na led se vrátil po kratší pauze Jan Hlaváč. Zatímco v předchozím utkání velezkušený forvard nebodoval, tentokrát dvěma asistencemi výrazně posunul áčko ke srovnání stavu finále. „Bubák je velká vzpruha pro tým," nezastírá Kropáček, který brousí led v lajně právě se zkušeným parťákem a Adamem Kellersteinem. „Oba s ním moc rádi hrajeme. Na ledě si rozumíme a jeho návrat nás potěšil."

Věk se v play off maže, rozhodují zkušenosti. „Jsou vidět každé jeho střídání," přikyvuje 21letý střelec druhé branky Letců dál. „Měl 0+2, hrál dobrý zápas. Působí na ledě tak o 15 let mladší," směje se. Ale srovnání série nebylo o jednom hráči, tým ukázal vnitřní sílu. Za stavu 0:2 na zápasy se dokázal vrátit do hry, teď se finále Severu přesouvá zase do hangáru. Další duel je v plánu ve čtvrtek v 18 hodin.

„Taktiku měníme podle posledního utkání. Koukneme na video, co se snaží soupeř aktuálně hrát a vymýšlíme, co proti němu," popisuje přípravu během série Kropáček. Zatím Letci trochu bojují s jinak ukázkovou produktivitou. „Padat nám to tam ještě nezačalo. Poslední tři zápasy mohly dopadnout větším rozdílem v náš prospěch. Musíme na tom zapracovat a uklidnit se v zakončení," uvědomuje si šikovný forvard.

Další kapitola finále se bude psát doma, v hangáru. Přijďte Letce ve čtvrtek podpořit v honbě za vysněným cílem!