1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 11. Zedek (Straka, Smola), 27. Chalupa (Kastner, Kellerstein), 37. Turek (Půlpán), 60. Kastner – 3. Valášek (Půhoný, Dušek). Rozhodčí: Kosnar, Květoň – Rubáš, Charvát. Vyloučení: 5:6, navíc Vacín (LET) 5 min. a do konce. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 329. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Kopřiva – Potěchin, Straka, Hanuš, T. Pejchal, Zedek, Chalupa, Fiala – Kellerstein, Turek, Hlaváč (A), Vacín, Řepík, Arnošt, Kropáček, Hozák (C), Hrala, Smola, Kastner (A), Půlpán, Hasil

Brázdil – Vašíček (C), Petira, Matějíček (A), Muška, Franc, Voňka – Luštinec, Ježek, Dvořák, Dušek, Procházka, Kučera, Půhoný, Bláha, Havlas, Valášek (A)

Na potřetí všeho dobrého! Letci v zaplněném hangáru přivítali svého finálového soka za něpříznivého stavu 0:2, výhra tak byla potřeba jako sůl. A znovu to byla bitva jako řemen, tentokrát ovšem s vítězným koncem pro Letňany. Jako klíčová se ukázala druhá třetina, v níž domácí skórovali jak v přesilovce, tak ve vlastním oslabení, čímž položili základ vítězství 4:1. „Už zápas ve Dvoře se nám povedl, dnes to dopadlo,“ těšilo střelce Lukáše Chalupu.

Nezačalo to přitom vůbec dobře – rychlým vyloučením a využitou přesilovou hrou Rodosu. Letci museli znovu dohánět. „Gól mi přišel takový smolný, jinak hrajeme oslabení dobře,“ myslí si Lukaš Chalupa. Na jeho slova ještě mělo dojít.

Ještě v první třetině domácí vyrovnali. Zlomové však bylo především prostřední dějství, kdy Letňany zavelely ke klíčovému útoku. V utkání bohatém na vyloučení překlopil skóre na stranu Letců v přesilové hře právě Lukáš Chalupa.

Početní výhody – to byl výrazný motiv třetího utkání. Oba týmy jich měly k dispozici požehnaně, oba také využily. Skórovat i v oslabení už se povedlo jenom Letcům. Štěpán Turek v něm ve 37. minutě zasadil hostům dokonalou ránu v podobě gólu na 3:1.

„Hlavně ve třech proti pěti, kdy jsem se nechal hloupě vyloučit, předvedli kluci skvělou práci. Jsou to borci, chtěl bych jim poděkovat,“ neskrýval vděk Lukáš Chalupa. Zaplněný hangár nakonec dotlačil své miláčky k vítězství 4:1 a snížení na 1:2 na zápasy. A za tohoto stavu se také série vrací do Dvora Králové, čtvrté klání je na programu už v úterý.