1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 9. Dvořák (Tomáš, Lukáš), rozh. náj. Půhoný – 58. Arnošt (Chalupa). Rozhodčí: Veinfurter, Mejzlík – Jiruška, Hofman. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 885. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Brázdil – Voňka, Tondr, Matějíček, Půhoný, Vašíček, Muška, Havlas, Procházka, Dušek, Petira, Dvořák Jan, Kučera, Franc, Luštinec, Bláha, Ježek, Dvořák Jaroslav, Valášek

Kopřiva – Fiala, Straka, Pejchal, Potechin, Hozák, Zedek, Smola, Půlpán, Arnošt, Staněk, Řepík, Hanuš, Kropáček, Vacín, Hrala, Kellerstein, Kastner, Turek, Chalupa, Hasil

Ani ze druhého utkání finálové série Severu Letci bod nevydolovali. Na ledě Dvora Králové sice na poslední chvíli dokázali duel dovést alespoň do prodloužení, ovšem v něm ani v následných samostatných nájezdech na svého soka nevyzráli. Rodos tak zvýšil svůj náskok na 2:0 na zápasy. Letňany ale neskládají zbraně: „Bojujeme a bojovat budeme až do úplného konce,“ ujišťuje útočník Dominik Arnošt.

Bez osmi sekund proklatě dlouhých 58 minut – přesně tak dlouho čekali Letci na svou první trefu ve druhém finálovém duelu ve Dvoře Králové. A stálo to za to! Dominik Arnošt v powerplay vyrovnal na 1:1 a poslal druhou bitvu do prodloužení.

Střelecky naprázdno vyšli svěřenci Jaroslava Nedvěda zatím jen dvakrát v sezóně, ve druhém utkání s Rodosem ale měli namále. „Je to play-off, oba týmy mají kvalitní gólmany a podle toho ten výsledek vypadá,“ má jasno jediný střelec Letňan.

Stejně jako v předchozím průběhu zápasu se oba dva gólmani překonávali i v prodloužení, a tak není divu, že ani nastavená desetiminutovka nerozhodla. Okořenila ji však tvrdá bitka, těch v utkání skutečně požehnaně. „Emoce se stupňují, musíme udržet chladnou hlavu,“ komentuje nemalý počet šarvátek Dominik Arnošt.

Loterie v podobě samostatných nájezdů přinesla druhý bod Rodosu. Dvůr Králové si tak v utkání skoupém na góly, avšak bohatém na pěstní potyčky, připsal ve finále divize Sever druhý bod. Letci tím pádem ve třetím utkání nastoupí v hangáru za nepříznivého stavu 0:2. „Věříme, že nám tam toho spadne víc. Musíme ale zlepšit koncovku,“ nabádá Arnošt před příští bitvou.

Ta se na domácím ledě Letců odehraje už tuto neděli v 15 hodin!