2. liga 2021/22 - Sever, F1

:
2:1,0:0,0:3

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 15. Kastner (Řepík), 18. Potechin (Pejchal, Hrala) – 15. Luštinec, 41. Půhoný (Dušek), 49. Luštinec (Vašíček, Ježek), 60. Půhoný (Bláha). Vyloučení: 5:4. Vyšší tresty 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Hlinka, Valda – Tichý, Pěkný. Diváci: 397.

HC Letci Letňany

Kopřiva – Zedek, Straka, Guryevsky, Potechin, Hanuš, Chalupa, Fiala – Hrala, Kastner, Staněk, Kropáček, Arnošt, Půlpán, Řepík, Pejchal, Vacín, Hozák, Kellerstein, Smola, Hasil.

Rodos Dvůr Králové nad Labem

Brázdil – Vašíček, M. Tondr, Petira, Matějíček, Muška, Franc, Voňka – Dušek, Kučera, Jar. Dvořák, Bláha, Jan Dvořák, Procházka, Luštinec, Půhoný, Ježek, Havlas, Valašek

Zaplněný hangár tlačil Letce za prvním bodem, raduje se ale Dvůr. Hosté v parádním úvodním finálovém mači tahali za delší konec, organizovaným výkonem hlavně v závěrečné třetině otočili vývoj skóre a domů vezou první bod série. „Rozhodují maličkosti, máme z čeho brát. Víme, na co si dát pozor," říká jeden ze dvou letňanských střelců Lukáš Kastner, bitva se teď přesouvá na východ Čech.

Maličkosti, detaily, jednotlivé herní aspekty. Letci nedodrželi v prvním utkání finále Severu to, na co apeloval realizační štáb i zkušený gólman Miroslav Kopřiva. Četná oslabení brala síly, Dvoru naopak dobila baterky. „Zlomovým bodem bylo velké množství trestů, dostali jsme se pod velký tlak a síly šly dolu," smutnil po zápase Lukáš Kastner.

Ten vyrovnával v 15. minutě po pasu Dominika Řepíka na 1:1, pak se Letci zásluhou Michaila Potechina dokonce dostali do vedení, ale to bylo vše. Rodos postupně začal otáčet vývoj dění na jevišti.

„Gól byl důležitý, ať už by ho dal kdokoliv. Pro tým šlo o vzpruhu, která po inkasované brance přijde vhod. Soupeř nás ničím vyloženě nezaskočil, rozhodují detaily," ohlížel se dál za průběhem 27letý útočník. V play off se trefil už počtvrté.

Letcům nepomohl k vytouženému prvnímu bodu ani zaplněný hangár. „Středeční návštěva byla skvělá! Každý hokejista má rád, když přijde víc lidí, ať už je to do naší haly, nebo velké arény," popisoval Kastner. Áčko si fanoušků všímá, odvděčit se jim za podporu bude chtít už v pátek, kdy se hraje odveta ve Dvoře Králové.

V neděli od 15:00 pak budou Letňany bojovat zase v hangáru. „Dáme si lehký trénink, abychom vyjezdili nohy. Rozebereme s trenéry důležité věci na videu a naladíme se na další zápas, v němž stav série vyrovnáme," uzavírá forvard.

Série bude ještě dlouhá.