2. liga 2021/22 - Sever, SF4

7. 3. 2022, 00:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 33. Degtěrev (Lavrenov), 57. Moník (Matouš) – 2. Kellerstein (Kropáček, Hrala), 49. Smola (Hrala, Kellerstein), 50. Hozák Vyloučení: 4:6. Vyšší tresty 0:0. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Zavřel – Všetečka, Hofman. Diváci: 540.

HC Wikov Hronov

Pluháček – Oliva, Mikulec, Degtěrev, Kynčl, Pavelka, Suk (A), Romanov – Hašlar, Moník, Matouš (A), Nazarov, Ťurin, Bucek, Teuber, Lavrenov, Jirků, Duchan, Janda, Kozák (C) Trenér: Martin Táborský

HC Letci Letňany

Kopřiva – Zedek, Straka, Gurjevskij, Potěchin, Hanuš, Chalupa, Fiala – Hrala, Arnošt, Kastner (A), Půlpán (A), Kropáček, Řepík, T. Pejchal, Vacín, Hozák (C), Kellerstein, Smola, Hasil, Staněk Trenér: Jaroslav Nedvěd

První mečbol proměněn, Letci jsou ve finále skupiny Sever! Čtvrtý duel s Hronovem měl sice napínavou zápletku, k výhře ovšem dvěma kanadskými body přispěl nejproduktivnější hráč play off Severu Adam Kellerstein a bylo rozhodnuto. Letňany čeká další výzva, postaví se proti vítězi série mezi Dvorem Králové a Mostem, která je aktuálně vyrovnaná 2:2 na zápasy.

Vítězná tečka, euforie i splněný cíl. Áčko skolilo nepříjemný Hronov i napočtvrté a postupuje do finále skupiny Sever. Soupeři, který v základní části opakovaně dokázal letku srážet z oblak, nedovolila parta Jaroslava Nedvěda ani bod. Výsledek série je jasný – 4:0. „Poslední duel rozhodla defenziva, chtěl bych vyzdvihnout výkony Kopra (Miroslav Kopřiva), který nás celou sérii držel,“ komentoval Adam Kellerstein.

A měl pravdu. Letňanská jednička zapsala v sérii 96% úspěšnost, ve čtyřech zápasech inkasovala jen pětkrát, což je mimořádný počin. Výrazně týmu pomohl ale právě také 26letý forvard, který v poslední době sbírá bod za bodem. Čemu to připisuje? Skvělé spolupráci s parťáky z formace. „S klukama jsme si opravdu sedli a jsem za to moc rád. Daří se mi hlavně jejich zásluhou, takže bych jim chtěl poděkovat,“ říkal nejproduktivnější hráč play off Severu.

‚‚Máme skvělou partu a držíme pospolu, to nám pomáhá i v zápasech. Je jedno, kdo boduje, musíme hlavně vyhrávat,“ pokračoval Kellerstein s vidinou dalších těžkých bojů. Letci se posouvají do finále skupiny Sever, čeká je Most, nebo Dvůr Králové. „Sil máme ještě dost, je skvělé, že máme široký kádr,‘‘ pochvaloval si Kellerstein. Navíc partu kouče Jaroslava Nedvěda popoháni i velká motivace. ‚‚Nejvíce nás dopředu žene touha po úspěchu.“

Áčko ji bude mít šanci prodat už ve finále skupiny Sever. Cesta na vrchol pokračuje.