2. liga 2021/22 - Sever, SF3

5. 3. 2022, 00:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 5. Kastner (Arnošt, Chalupa), 5. Hrala (Hasil, Fiala). Vyloučení: 6:7. Vyšší tresty 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Mejzlík – Kučera, Hlinka. Diváci: 271.

HC Letci Letňany

Kopřiva – Zdenk, Straka, Guryevsky, Potechin, Hanuš, Chalupa, Fiala – Hrala, Arnošt, Kastner (A), Půlpán (A), Kropáček, Řepík, Pejchal, Vacín, Hozák (C), Kellerstein, Smola, Hasil Trenér: Jaroslav Nedvěd

HC Wikov Hronov

Pluháček – Oliva, Mikulec, Suk (A), Kynčl, Degterev, Exner (C), Romanov, Pavelka – Duchan, Bucek, Lavrenov, Moník, Nazarov, Hašlar, Teuber, Lebedkin, Jirků, Matouš (A), Janda Trenér: Martin Táborský

Už chybí jen jeden krok! Třetí semifinále rozhodla na rozdíl od předchozích mačů defenziva, famózní Miroslav Kopřiva zavřel bránu a Letcům stačily na vybojování mečbolu v sérii dva góly. Oba padly už v páté minutě, krátce po sobě se prosadili Lukáš Kastner a Kryštof Hrala. Ukončit semifinále může letka už po pondělním odletu do Hronova, u soupeře v prvním zápase zvítězila 6:1.

I do třetice se to Letcům povedlo. Sérii se soupeřem, který áčku během sezóny dělal velké potíže, zatím jasně ovládají právě piloti z hangáru. Recept našli Letci v defenzivě a ačkoliv měli hosté více ze hry, Miroslav Kopřiva 31 zákroky vynuloval všechny střelce. ‚‚Za nulu jsme moc rádi, zápas jsme měli pod kontrolou od začátku až do konce,‘‘ hodnotil Kryštof Hrala.

Rozhodlo už první dějství. Osudovou minutou utkání se stala pátá, během níž padly oba góly domácích. Dopomohla k tomu i početní výhoda, kterou využil Lukáš Kastner. O 19 vteřin později pálil ještě Kryštof Hrala.

Rozhodčí rozdali během zápasu celkem 13 menších trestů. ‚‚Bylo to vyhrocené, ale to k playoff patří, i když samozřejmě některé fauly byly zbytečné,‘‘ uvědomoval si třiadvacetiletý útočník. Letci opět dokázali ubránit všechna oslabení i přesto, že jim na konci základní části dělaly početní výhody soupeře potíže. Vyostřený zápas okořenila i bitka, Vojtěch Kropáček v dlouhé přetahované poslal k ledu Jakuba Exnera chvatem jako z MMA.

Férovou šarvátkou bohužel dění na ledě neskončilo. Po závěrečné siréně vyfasoval dvouminutový trest za nesportovní chování Vitalij Lebedkin, který zasypal salvou slov hlavní arbitry i realizační štáb áčka. Hostující lavička zároveň vyfasovala vyšší trest pro funkcionáře za napadání rozhodčích, situace uvedená i v oficiálním zápise bude mít dohru.

Z hlediska sportovní stránky ovšem Letci zvítězili 2:0 a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy vedou 3:0. Semifinále mohou ukončit už v pondělí, k postupu budou mít k dispozici čtyři mečboly. ‚‚Každé utkání je těžké, ale věřím našemu týmu, že to zvládneme a sérii rozhodneme v Hronově,‘‘ dodal Hrala.