2. liga 2021/22 - Sever, SF2

3. 3. 2022, 00:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 14. Tyurin (Lavrenov) – 1. Hlaváč (Chalupa, Arnošt), 7. Hlaváč (Kellerstein), 14. Hlaváč (Pejchal, Kropáček), 26. Zedek (Hrala), 33. Arnošt (Řepík, Půlpán), 35. Kastner (Kellerstein, Hlaváč). Vyloučení: 6:9. Vyšší tresty: 0:0. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Bernat – Všetečka, Jiruška. Diváci: 524.

HC Wikov Hronov

Pavlíček (Pluháček) - Suk, Pavelka, Oliva, Kynčl, Degterev, Exner (C), Romanov - Tyurin, Duchan, Moník - Lavrenov, Kozák (A), Bucek - Janda, Hašlar, Jirků - Lebedkin, Šlaicher, Matouš (A) Trenér: Martin Táborský

HC Letci Letňany

Kopřiva - Potěchin, Straka, Hanuš, Pejchal, Zedek, Chalupa, Fiala - Kellerstein, Turek, Hlaváč (A) - Řepík, Vacín, Pejchal - Kropáček, Hozák (C), Hrala - Půlpán, Kastner (A), Arnošt, Hasil Trenér: Jaroslav Nedvěd

Tohle bylo něco! Letci ve druhém semifinále play off skupiny Sever rozstříleli Hronov 6:1, vysokou výhru řídil Jan Hlaváč, který nasázel čistý hattrick za 14 minut. Zkušený dirigent letňanské ofenzivy posunul čtyřmi kanadskými body letku zase o krok blíž k postupu, příště se napínavá série za stavu 2:0 na zápasy vrací do hangáru.

První vyhrání z kapsy vyhání? V Letňanech přísloví neplatí. Áčku se povedlo porazit neoblíbený Hronov i podruhé v semifinálové sérii, po úvodním vítězství 4:2 bylo tentokrát skóre výraznější. One man show totiž předvedl ten nejpovolanější.

Jan Hlaváč v zápase zářil, stačila mu k tomu úvodní třetina. První gól vstřelil už po necelé minutě hry, druhý přidal díky pasu produktivního Adama Kellersteina v čase 6:52 a čistý hattrick dokonal po čtvrt hodině hry! S 55 kanadskými body nejproduktivnější Letec základní části tak zkraje utkání výrazně posunul svou partu za kýženým druhým bodem v sérii. Opařený Hronov sice záhy snížil, podruhé se mu ale výborného Miroslava Kopřivu, jenž pochytal 40 střel, překonat nepovedlo.

„Samozřejmě mě to potěšilo. Bylo důležité jít do vedení, hlavně proti takovému soupeři, jakým je Hronov,“ komentovala začátek utkání první hvězda. Hlaváč myslel na svoje spoluhráče, kteří mu dodávali kotouče. „Musím je pochválit, druhý a třetí gól mi totiž naservírovali do prázdné branky.“

Letci pokračovali v ofenzivním náporu tak dlouho, až nakonec šestou trefou vyhnal z brankoviště gólmana Adama Pavlíčka Lukáš Kastner. Právě na výkony hronovských maskovaných mužů, kteří ve vzájemných utkáních během sezony excelovali, upozorňoval před startem série kouč Jaroslav Nedvěd. Dosud se jejich kouzla daří Letňanům odvracet. Mimochodem u zmiňované poslední branky hostů zapsal asistenci i Hlaváč, utkání zakončil se čtyřmi kanadskými body.

„Jsme spokojení, ale ještě nám chybí další dvě vítězství. Nic neskončilo, čeká nás spoustu práce," uvědomoval si 45letý veterán. A jeho se rozhodně vyplatí poslouchat, v kariéře si vyzkoušel play off české i švédské nejvyšší soutěže, NHL a mistrovství světa. Moc dobře ví, že příští zápas začíná zase od nuly.

Letka každopádně vletěla do play off skupiny Sever bez turbulencí, další dílek do postupové skládačky se pokusí přidat už v sobotu. Boj se přesune do hangáru, na letňanském kolbišti duel odstartuje v 15 hodin. Přijďte áčko podpořit v honbě za postupem!