2. liga 2021/22 - Sever, SF1

1. 3. 2022, 00:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 4. Turek (Arnošt, Hozák), 30. Kastner (Arnošt, Kellerstein), 54. Kellerstein (Hlaváč, Zedek), 56. Kellerstein (Hlaváč, Zedek) – 3. Lebedkin (Exner, Lavrenov), 32. Bucek (Pavelka, Duchan). Vyloučení: 5:6. Vyšší tresty: 0:0. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Kosnar – Horažďovský, Jurak. Diváci: 271.

HC Letci Letňany

Kopřiva – Hanuš, Zedek, Straka, Chalupa, Potechin, T. Pejchal, Fiala – Kellerstein, Turek, Hlaváč (A), Vacín, Řepík, Wojnar, Kropáček, Hozák (C), Hrala, A. Půlpán, Kastner (A), Arnošt, Hasil. Trenér: Jaroslav Nedvěd

HC Wikov Hronov

Pavlíček – Suk, Pavelka, Mikulec, Heligr, Kynčl, Degterev, Exner (C), M. Romanov – Bucek, Duchan, Nazarov, Lebedkin, Kozák (A), Moník, Jirků, Hašlar, Janda, Lavrenov, Šlaicher, Matouš (A). Trenér: Martin Táborský

První políčko odškrtnuto! Letka nalétla do boje play off druhé ligy pod taktovkou letňanského místotarosty Ondřeje Lněničky, který se chopil v hangáru vhození slavnostního buly, pak začala přetahovaná. V šachové partii platilo vyrovnané skóre, než se přihlásil o slovo Adam Kellerstein. 26letý útočník rozsekl vítězným gólem už poslední vzájemnou bitvu, teď vystřelil Letňany dvěma trefami v závěrečném dějství do vedení v sérii.

Letci zvládli první krok. V úvodním duelu semifinálové série playoff vybojovali v hangáru výhru 4:2. Vstupu do play off se áčko nemohlo dočkat i přesto, že nemělo příliš času na přípravu. „Na zápas jsme se těšili a poctivě jsme se připravovali,” líčil Adam Kellerstein.

Letňany byly sice první, kdo inkasoval, ale recept na hronovského gólmana našli rychle – slovy čísel přesně o 86 vteřin později. „Vyrovnání na 1:1 bylo ohromně důležité. Myslím, že se jednalo o jeden z klíčových momentů utkání,” komentoval šestadvacetiletý útočník.

Na souboj zavítala spousta fanoušků a právě jejich podpora hráčům v nelehké bitvě pomohla. „Do hangáru přišlo hodně lidí, za což jsme moc rádi. Jejich povzbuzování nás žene kupředu a doufám, že je náš hokej baví,” komentoval forvard a neopomenul ani ty nejmenší: „Těší nás, že se chodí dívat i malí Letci, kteří výborně fandí.”

Právě Kellerstein premiérové utkání vyřazovací fáze rozhodl. Asistoval už u trefy Lukáše Kastnera ve druhé třetině, během závěrečného dějství pak vstřelil dvě branky. Obě po nahrávce matadora s obrovskými zkušenostmi z play off nejlepších evropských soutěží i světových šampionátů Jana Hlaváče. Áčko nejvíc zdobila týmovost, jež si Kellerstein chválil: „Myslím, že se nám to podařilo jako týmu díky stylu hry. Všichni jsme bojovali jeden za druhého a to nám vyhrálo zápas," uzavřel.

Letci berou z první bitvy série s Hronovem výhru, vedení budou hájit ve čtvrtek u soupeře.