1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 3. Pavlů, 28. Charvát (Hric), 30. Plíhal (Brokeš) – 2. Vacín (Hlaváč), 18. Poul (Řepík, Lokajíček), 40. Řepík (Kastner, Lokajíček), 48. Hozák (Wojnar), 52. Hozák (Poul, Zedek).Vyloučení: 4:5. Vyšší tresty: 0:0. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Kraval – Hradil, Dědek. Diváci: 210.

Král - Starý, Tržický, Pavlů, Abraham, Charvát, Had - Hájek, Kapička, Nevyhoštěný - Bajer, Homolka, Brokeš - Jakubec, Jursa, Hric - Plíhal, Bitman, Kačírek - Křepelka

Zeithaml - Fiala, Kučera, Lokajíček, Zedek, Pika, Hanuš, Kolářík, Guryevskiy - Pejchal T., Hozák, Arnošt - Pejchal K., Wojnar, Řepík - Hlaváč, Vacín, Hrala - Kastner, Poul, Turek

Duel plný zvratů a napětí. A-tým sice otevřel jako první skóre, jablonečtí Vlci ale zamíchali kartami, když ve druhém dějství skórovali hned třikrát. Letci i přesto vzali osud do svých rukou. Klíčový okamžik přišel dvanáct vteřin před koncem prostřední části, kdy za záda domácího gólmana propadl vyrovnávací gól Dominika Řepíka. Letňanský obrat (5:3) pak v poslední třetině dvěma brankami dokonal kapitán Jiří Hozák.

Letci vstoupili na led jabloneckého zimáku úspěšně, trefili se hned ve druhé minutě. „Byli jsme aktivní, soupeře jsme nepouštěli do hry. Dobře jsme bránili,“ komentoval průběh asistent trenéra Ondřej Poul.

Domácí se k šancím sice dostávali, Tadeáš Zeithaml ale jejich nebezpečné pokusy hbitými zákroky likvidoval. A-týmu se pak navíc díky souhře podařilo odskočit o další gól.

Naopak prostřední dějství ze začátku patřilo spíš Vlkům. Po úspěšné sólo akci kapitána Michala Pavlů, přidal Jablonec se štěstím další dva góly a dostal se tak do vedení. „Třikrát jsme zbytečně inkasovali,“ neskrýval kouč Letců.

Letňanští se pak ale znovu pořádně obuli do bruslí. „Za stavu 2:3 jsme začali tlačit a pokračovali jsme v napadání, které soupeři dělalo obrovské problémy,“ popisoval obrat Poul. Jeho parta skoro šest a půl minuty držela Jablonec v obranném pásmu, Vlci nakonec náporu podlehli. „Dvanáct sekund před koncem jsme dali důležitou branku na 3:3.“

Poslední část už kompletně režírovali Letci. „Bylo vidět, že výhru nepustíme,“ líčil asistent trenéra. Áčko jeho slova potvrdilo, kapitán Jiří Hozák domácím nasázel dva góly, čímž výsledek zpečetil.

„Získali jsme tři body po zásluze,“ shrnul Ondřej Poul na závěr. Díky povedenému výsledku tak Letňany zase odskočily Jablonci, který byl v tabulce hned pod nimi. V nejbližším utkání je dále čeká střet s druhým Dvorem Králové.