1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 19. Kropáček, 33. Hlaváč (Kellerstein), 53. Hasil (Pejchal), 60. Hlaváč (Kellerstein). Vyloučení: 5:5. Vyšší tresty 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Domský – Goltsch, Beneš. Diváci: 120.

Jelínek – Patzelt, Bitman, Pavlů (A), Abraham, Had, Mrkvička (C) – Křepelka, Jakubec, Kačírek – Brokeš, Hric, Jursa – Hájek, Plíhal, Kapička – Vomáčka, Homolka (A), Bouřil. Trenér: Tomáš Plíhal

Zeithaml – Potěchin, Straka, Chalupa, Lokajíček, Zedek, Kolářík, Fiala – Kastner (A), Hasil, Hlaváč – Vacín, Řepík, Wojnar – Kropáček, T. Pejchal, Kellerstein – Hozák (C), Turek, Arnošt – Smola. Trenér: Jaroslav Nedvěd

Na jabloneckém zimáku se odehrála dvakrát přeložená dohrávka jednadvacátého kola II. ligy. Letci se s Vlky střetli už předevčírem a dovezli do hangáru tři body. Na stejný výkon chtěli navázat i tentokrát, což se jim povedlo. Od začátku utkání drželo áčko vedení na své straně a postupně skóre navyšovalo (4:0). Že se jednalo o vyhecovaný souboj, dokazuje také počet vyloučení na obou stranách.

Odložení zápasu nejdříve zavinily technické potíže na ledě Vlků, podruhé do programu zasáhla karanténa. Tentokrát už se duel uskutečnil, A-tým dokázal Jablonec zatím pokaždé porazit, naposledy teprve před dvěma dny. Od první minuty bylo jasné, že si Letci chtějí stoprocentní vzájemnou bilanci udržet a na ledě byli aktivnějším celkem.

První třetina přinesla spoustu dvouminutových trestů, hra se tak přelévala z jednoho pásma do druhého: ‚‚V důsledku hodně vyloučení na obou stranách se hrálo hodně nahoru, dolů,‘‘ popisoval útočník Matěj Hasil. Domácí hráli přesilovku hned třikrát, minutu a půl dokonce v početní výhodě 5 na 3. Letňany však tlak Vlků ubránily a naopak v oslabení vstřelily první branku, když se po samostatném úniku prosadil Vojtěch Kropáček.

V prostřední dvacetiminutovce mělo áčko několik šancí, které ale dlouho končily na výstroji gólmana Jakuba Jelínka. Toho překonal až ve 33. minutě Jan Hlaváč, jenž navázal na výbornou formu z posledních utkání, a poslal svůj celek do dvoubrankového vedení.

Během posledního dějství se Letcům navíc náskok povedlo navyšovat. ‚‚Ve třetí třetině jsme byli jasně lepším týmem, přidali jsme další dvě branky a i díky skvělému výkonu našeho brankáře si z Jablonce opět vezeme výhru,‘‘ uzavřel Hasil. Tadeáš Zeithaml vychytal svou premiérovou nulu sezony, podeváté z dvanácti startů dotáhl tým k výhře. Letňany přehrály jablonecké Vlky 4:0 a posílily tak svoji pozici na čele skupiny Sever. Druhý Most nově ztrácí už sedm bodů.