1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 58. Půlpán (Kellerstein, Kropáček) – 53. Valášek (Havlas, Ježek); SN: Řepík – Půhoný, Dušek. Vyloučení: 3:5. Vyšší tresty 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Glanc – Hradil, Mańák. Diváci: 224.

Kopřiva – Šána, Kolářík, Lokajíček, Hanuš, Zedek, Potěchin, Straka, Fiala – Hlaváč, Kastner (A), Wojnar, Vacín, A. Půlpán, Řepík, Arnošt, Kropáček, T. Pejchal, Kellerstein, Hozák (C), Turek. Trenér: Jaroslav Nedvěd

Brázdil – Petira, M. Tondr, Muška, Franc, Vašíček (C), Vácha – Dvořák, Bláha, Poppel, Půhoný, Moučka, Havlas, Ježek, Procházka, Valášek (A), Dušek, Hašlar. Trenér: Jiří Zörkler

Dvaadvacáté kolo II. ligy nabídlo souboj družstev, která do tabulky zapsala shodný počet bodů, Letci se s Dvorem Králové přetahují o první příčku od startu sezony. Krásnou hokejovou bitvu nakonec základní hrací doba nerozsekla, rozhodovat musely až samostatné nájezdy. V nich byli hosté o něco úspěšnější a zásluhou Dominika Duška berou ze střetnutí bonusový bod.

Dosavadní vzájemná bilance byla nakloněna Letňanským. Soupeře dvakrát porazili (2:0, 9:2), nestačili na něj pouze jednou (0:1).

V první třetině se díky přesilovým hrám naskytlo oběma celkům hned několik příležitostí ke vstřelení branky. Úspěšný ale nebyl ani jeden ze střelců, právě ofenzivní neefektivita nakonec protkala celý průběh zápasu.

Vyrovnaná bitva pokračovala i ve druhém dějství. Defenziva obou mužstev makala na plné obrátky a gólmani všechny šance pokryli. Áčko soupeře ve prostřední dvacetiminutovce přestřílelo vysoko 26:8, střelecké trápení se však prolomit nepodařilo.

První branka nakonec padla až v 53. minutě, kdy se do vedení dostali hosté zásluhou Milana Vašíčka. Letci dokázali nepříznivý stav zvrátit, na konci 58. minuty po asistenci Adama Kellersteina a Vojtěcha Kropáčka rozjásal domáci lavičku Aleš Půlpán. „Zápas se musel divákům líbit. Chyběly jen branky, ale jinak šlo o skvělou hokejovou podívanou. Bylo vidět, že hrál první s druhým celkem tabulky," komentoval asistent trenéra Ondřej Poul.

Dramatický souboj nerozseklo ani prodloužení, o vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hokejisté ze Dvora Králové, proměnili dva pokusy, za Letce se prosadil pouze Dominik Řepík. A-tým tak doma první místo tabulky ve skupině Sever neuhájil. „Vyhrál šťastnější celek. Potýkali jsme se s neproměňováním šancí celé utkání, což se v nájezdech potvrdilo," uzavřel Poul.