1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 8. Kropáček (Hlaváč, Kellerstein), 11. Kastner (Hlaváč, Arnošt), 19. Turek (Fiala, Zedek), 42. Potechin (Hlaváč, Kropáček), 54. Wojnar (Arnošt, Hanuš). Vyloučení: 3:3. Vyšší tresty 0:0. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Hlinka – Kučera, Tichý. Diváci:220.

Kopřiva - Zedek, Kolařík, Lokajíček, Hanuš, Potechin, Šána, Fiala - Řepík, Kellerstein, Turek - Kropáček, Hlaváč, Hozák (C) - Vacín, Půlpán, Kastner (A) - Arnošt, Hasil, Wojnar - Pejchal Trenér: Jaroslav Nedvěd

Nová Paka

Vacek - Kotyza, Filip, Najman, Suvorov, Leder, Šípek, Komarov, Iakhanov - Kerekanič, Krsek, Nezbeda (A) - Dvořák, Dlask, Malík (C) - Rozanov, Parshakov, Popov - Netušil, Hnik (A), Foerster

Ve čtyřiadvacátém kole II. ligy do hangáru zavítala Nová Paka, kterou áčko v předchozích dvou duelech porazilo vždy těsně, tedy nejmenším možným rozdílem jednoho gólu. Tentokrát však domácí měli jasně navrch – do brány Denise Vacka nasázeli hned pět ran, sami přitom neinkasovali ani jednou. Letci tak dokázali mužstvo z Jičínska překonat už potřetí v řadě a získali další tři důležité body do tabulky.

A-tým do utkání nevstoupil zrovna hladce. Už v páté minutě došlo na vyloučení, což znamenalo početní výhodu a tudíž šanci na skórování pro soupeře. Nová Paka však příležitost nevyužila a protivníkovo zaváhání úvodním gólem náležitě potrestal Vojtěch Kropáček.

Inkasovaná branka hosty zjevně rozhodila, vzápětí začali faulovat. Letcům se naskytla přesilovka, kterou na rozdíl od Paky zužitkovali. Z druhé početní převahy sice už gól nepadl, krátce po jejím skončení však skóroval Štěpán Turek. Domácí do kabin odcházeli s pohodlným náskokem 3:0.

Druhá třetina změnu stavu nepřinesla, brankáři na obou stranách bránili svá území pečlivě. Vzduch Ice Areny proto čeřilo vzrůstající napětí, které vyústilo v několik dalších trestů. Áčko bránilo v oslabení rovnou dvakrát, hosté zamířili na trestnou lavici jednou.

V posledním dějství si Letňanští vedení pojistili. Poprvé udeřili už dvě minuty po úvodním buly, kdy se trefil nováček v sestavě Michail Potechin. Kotouč za záda soupeřova gólmana Denise Vacka pak dostal také Jakub Wojnar.

Týmu z Jičínska se ani do konce zápasu nepodařilo snížit, Miroslav Kopřiva vychytal čisté konto. Letci se tak mohli radovat z tří bodů do tabulky. Áčko Novou Paku porazilo už potřetí v řadě, tentokrát ale s výrazně vyšším rozdílem 5:0.