1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 12. Kostourek (V. Tůma, Zika), 24. Zika (Kostourek, V. Tůma), 40. Faigl (Loukota, Zika) – 15. Hlaváč (Kolářík), 33. Pejchal, 43. Hozák (Arnošt), 54. Hozák (Lokajíček, Kolářík), 60. Hozák (Kropáček). Vyloučení: 2:2. Vyšší tresty 0:0. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Zeliska – Gabriel, Zmeškal. Diváci: 244.

HC Děčín

Skokan – Kaltenböck, F. Černohorský, Kučera, Loukota, Stuchlý, V. Tůma, Žižka – Kostourek, Janoušek, Smola – Fojt, Zika, Zajan (A) – Chrpa, Volráb (C), Faigl (A) – Chlouba Trenér: Vladimír Kýhos

Zeithaml – Potěchin, Gurjevskij, Straka, Zedek, Lokajíček, Kolářík, Šána, Fiala – K. Pejchal, Kropáček, Turek – Staněk, Hlaváč, Arnošt – Vacín, Hozák (C), Kellerstein – Půlpán, Hasil Trenér: Jaroslav Nedvěd

V posledním utkání před Vánocemi áčko zavítalo na led Děčína. V dosavadních vzájemných duelech Letci pokaždé zvítězili – dvakrát v základní hrací době, naposledy až po prodloužení. I tentokrát šlo o napínavý zápas, Letňanští po celou dobu museli dotahovat náskok soupeře. K obratu (5:3) došlo až v poslední třetině, kdy rozsekl čistým hattrickem vyrovnaný duel kapitán Jiří Hozák.

Souboj začal opatrně, do poloviny prvního dějství byl výsledek bezbrankový. Až ve 12. minutě poslal Medvědy do vedení Milan Kostourek. Domácí se však z náskoku dlouho neradovali. Za tři minuty totiž přesilovou hru Letců zužitkoval velezkušený Jan Hlaváč, asistenci si připsal Václav Kolářík. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu – 1:1.

To se v úvodu druhé části změnilo. Ve 24. minutě se znovu trefili Děčínští. Letci nicméně i tentokrát neotáleli a gólem Kryštofa Pejchala skóre srovnali. Výsledek utkání se ale do konce třetiny ještě měnil. Medvědi využili početní výhodu a těsně před pauzou ve 40. minutě si vzali vedení zpět na svoji stranu.

Ani třetí inkasovaná branka letňanské hokejisty nepoložila. Bojovali dál a vyplatilo se, na začátku poslední dvacetiminutovky přišlo vyrovnání. O smazání gólové ztráty áčka se zasloužil kapitán Jiří Hozák, který nastartoval obrat i osobní střelecký galavečer. V 54. minutě totiž právě on poslal Letce poprvé během utkání do vedení.

Náskok navíc Hozák pečetil gólem do prázdné branky a dovršil tak čistý hattrick. Pražská posádka do konce utkání již neinkasovala a děčínské Medvědy po napínavé bitvě zdolala 5:3. Pořadí v tabulce se nemění, skupinu Sever stále vede o bod Dvůr Králové, Letci jsou hned v závěsu.