1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 59. Straka (Pejchal, Kropáček), 60. Arnošt (Pulpán). Vyloučení: 3:3. Vyšší tresty 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Jakub Zeliska - Martin Kettner, Jakub Všetečka Diváci: 233.

Nová Paka

Vacek - Najman, Leder, Suvorov, Jonáš, Malík, Iakhanov, Filip, Komarov - Popov, Hnik, Dlask, Rozanov, Nezbeda, Kerekanič, Parshakov, Dvořák, Poppel, Krsek, Foerster. Trenér: Aleš Půlpán

Kopřiva - Straka, Lokajíček, Zedek, Nedvěd, Kolářík, Poul, Šána - Pejchal K., Arnošt, Půlpán, Pejchal T., Wojnar, Řepík, Hlaváč, Kropáček, Kellerstein. Trenér: Jaroslav Nedvěd

Jednatřicáté kolo II. ligy áčko odehrálo na ledě Nové Paky. Letci ovládli poslední tři vzájemné duely, s novopackým sokem prohráli pouze jednou. Jelikož tým Jaroslava Nedvěda trápí marodka, do výstroje se tentokrát museli obléknout právě i trenéři. Vítěz zápasu nebyl dlouho jasný, skóre se měnilo až v závěrečných minutách, Letňany nakonec vyhrály 2:0.

Velmi vzácná situace potkala A-tým. Velká marodka zařídila, že si brusle museli obout i Jaroslav Nedvěd s Ondřejem Poulem, aby mužstvo postavilo tři lajny. ‚‚Takový případ jsem ještě nezažil,‘‘ komentoval okolnosti obránce Adolf Straka a druhým dechem doplnil poděkování: ‚‚Palec nahoru za to, že nás v tom trenéři nenechali.‘‘ Vedení se snažilo utkání přesunout, ale bez úspěchu.

Od začátku zápasu se hrálo ve vysokém tempu a bylo jasné, že si protivníci nenechají nic zadarmo. Tvrdé střety byly k vidění na obou stranách. ‚‚Hrál se důrazný hokej, souboje se hodně dohrávaly a soupeř od začátku dost napadal.‘‘

Oba týmy si vytvořily šance, nicméně nikomu se branku vstřelit nepodařilo. ‚‚Bylo těžké se prosadit, Novopačtí hodně střel zblokovali, trvalo nám dlouho, než jsme vstřelili gól,‘‘ konstatoval Straka. To potvrzuje i fakt, že do 59. minuty na tabuli svítil výsledek 0:0. Letňanské podržel opět skvělý Miroslav Kopřiva v bráně.

Rapidní změnu přinesl závěr, minutu a půl před koncem se prosadil právě Straka. Na akci se s ním bodově podíleli Tadeáš Pejchal s Vojtěchem Kropáčkem. Vzápětí Nová Paka zkusila hru bez brankáře, ale Letci – jmenovitě Dominik Arnošt – neomylně poslali kotouč do prázdné brány. ‚‚Myslím si, že ač nepadlo hodně branek, byl to pro diváky atraktivní hokej,‘‘ uzavřel Straka.