1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky:18. T. Pejchal (Kellerstein), 39. Kropáček (Kellerstein, Hlaváč), 42. T. Pejchal (Kellerstein), 53. Řepík (Hlaváč, Kolářík), rozh. náj. Kastner – 27. Zika (Kostourek, Zajan), 36. Kostourek, 56. Chlouba (Harkabus, Chrpa), 56. Smola (Volráb). Vyloučení: 4:6. Vyšší tresty 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Valda – Kurtin, Beneš. Diváci: 210.

Kopřiva – Zedek, Lokajíček, Šána, Potěchin, Kolářík, Gurjevskij, Straka – Kropáček, Kellerstein, Hlaváč (C) – Řepík, K. Pejchal, Nedvěd – T. Pejchal, Vacín, Hozák, Kastner Trenér: Jaroslav Nedvěd

HC Děčín

Skokan (Čermák) – Kučera, Kaltenböck, F. Černohorský, Arnold, Loukota – Harkabus, Chrpa, Zajan (A) – Kostourek, Volráb (C), Zika – Chlouba, Janoušek, Smola – Ineman Trenér: Vladimír Kýhos

Ve dvaatřicátém kole II. ligy se hangár pokusili ohrozit hokejisté Děčína. Hosté měli domácím co vracet, předchozí vzájemná utkání totiž vždy ovládli Letňanští. Tentokrát se duel nesl ve vyrovnaném a dramatickém duchu. Za stavu 4:4 přišlo prodloužení. Gól však během nastaveného času nepadl, rozhodnout musely až nájezdy. V nich nakonec díky trefám Lukáše Kastnera a Dominika Řepíka Letci výsledkem 5:4 zpečetili pátou výhru nad Medvědy.

Áčko do boje proti soupeři z Ústecka vtrhlo s jasně stanovenou vizí – navázat na minulé výhry a získat další body do tabulky. Jako první se akčního plánu chopil Tadeáš Pejchal, který vstřelil gól dvě a půl minuty před koncem první třetiny.

S vítěznou vidinou ale do utkání vstupovali i Děčínští. Podařilo se jim sice skórovat až v prostředním dějství, zato však domácího gólmana propálili rovnou dvakrát. Odpověď ze strany A-týmu ovšem přišla bleskově, přesnou střelou skóroval Vojtěch Kropáček.

Do poslední třetiny obě mužstva vstupovala za vyrovnaného stavu. Skóre se ale přehouplo už minutu po úvodním buly, když se znovu trefil Pejchal. Jeden z děčínských hráčů si pak za nesportovní chování vysloužil osobní trest do konce utkání, následovala přesilovka, kterou využil Dominik Řepík.

Jenže odboj Medvědů kladl odpor, ke smazání dvoubrankového náskoku áčka jim stačilo pouhých jedenáct vteřin. „Udělali jsme dvě chyby, díky kterým soupeř bohužel srovnal,“ komentoval Řepík.

Duel se tak v závěru nečekaně zdramatizoval a na řadu přišlo prodloužení. V něm však žádný z hráčů gól nevstřelil. Týmy se proto musely připravit na další fázi, čekaly je samostatné nájezdy.

Děčínští se snažili kotouč do brány propasírovat marně, zkušeného Miroslava Kopřivu neoklamali. Naopak letňanským bombardérům taktika vyšla.

Kromě Lukáše Kastnera se prosadil i Řepík. „Najel jsem si zleva a bekhendovou kličkou jsem prostřelil gólmana mezi rukou a tělem,“ popisoval svoji mazanou trefu třiadvacetiletý útočník.

Letci tak zápas nakonec dotáhli k vítěznému cíli. Nenatankovali sice plnou bodovou nádrž, ovšem i výhra po nájezdech jim pomohla k udržení pozice v čele tabulky. Áčko se aktuálně vyhřívá na prvním místě, těsně za nimi však stále na dostřel číhají mostečtí Lvi.