1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 40. Matouš (Kozák, Moník), 43. Bucek (Heligr, Moník), 59. Lebedkin (Heligr, Nazarov) – 13. Hozák (Hlaváč), 48. Smola (Hrala) Vyloučení: 3:7. Vyšší tresty 0:1. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Glanc – Hradil, Dědek. Diváci: 222.

Pavlíček – Heligr, Suk, Mikulec, Degtěrev, Exner (C), Romanov – Jirků, Lebedkin, Moník – Nazarov, Janda, Bucek – Teuber, Lavrenov, Kozák (A) – Matouš (A) Trenér: Martin Táborský

Kopřiva – Chalupa, Straka, Zedek, Šáňa, Fiala – Řepík, Vacín, Turek – Staněk, Wojnar, Pejchal – Hlaváč (A), Hozák (C), Hirala – Smola, Kastner, Arnošt (A) – Hasil Trenér: Jaroslav Nedvěd

Copak vás při pohledu na pondělní výsledek napadne snad výstižnější titulek? Až se po základní části budou rýsovat dvojice pro play-off, Letci nejspíš vysloví jen jediné přání: Hlavně ať to není Hronov... Městečko u polských hranic se pro lídra druholigové skupiny Sever stalo doslova prokletým soupeřem, vždyť Letňany s Hronovem prohrály všech pět dosavadních zápasů. Včetně dohrávky 33. kola, kterou Letci neměli vůbec špatně rozehranou. A přece rozhodujícím gólem v 59. minutě znovu padli, tentokrát 2:3.

Ano, Hronov je vyloženě neoblíbeným sokem Letňan, áčko s ním prohrálo všechny dosavadní střety (0:3, 1:2, 1:2p, 3:5, 2:3). Takhle mizernou bilanci vzájemných utkání nemá s nikým z ostatních týmů.

„Sami nevíme, čím to je, ale evidentně nám jejich styl hry nesvědčí," krčil rameny kouč Jaroslav Nedvěd. „Věřte, že se to snažíme zlomit, bohužel jsme zatím nenašli recept."

V Hronově přitom začátek pondělního klání vyšel lépe Letňanům, které se v první třetině ujaly vedení. Když ale byl ve 48. minutě stav nerozhodný 2:2, začalo být zřejmé, že ve zbytku hrací doby může rozhodnout jediný gól. Přišel bohužel z hole domácích, navíc v ten nejméně vhodný čas: Nedvědova parta se v 57. minutě dostala do dvojnásobného oslabení 3 proti 5 a Vitalij Lebedkin, jeden z několika Rusů v sestavě soupeře, 85 vteřin před koncem rozhodl.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, ujali jsme se vedení a hráli, co jsme chtěli," hodnotil letňanský forvard Jan Smola, autor druhé trefy hostů. „Bohužel jsme soupeře vrátili do hry nešťastným vyrovnávacím gólem," připomněl moment pouhé dvě vteřiny před druhou sirénou, rovněž v domácí přesilovce.

Utkání doslova rozhodovaly početní výhody, Jenže zatímco Letci využili jen tu z hole kapitána Jiřího Hozáka ve 13. minutě, soupeři pomohla ve všech třech případech. Marná byla snaha o vyrovnání při závěrečné power-play bez brankáře. Času bylo příliš málo.

„Na konci jsme měli tlak, ale čas byl proti nám," uzavřel útočník Smola.

A tak v dosavadní vzájemné bilanci s Hronovem zůstává na účtě Letců jediný bod. Poslední možnost zlomit tohle prokletí budou mít Pražané už tuto sobotu, kdy je v hangáru před domácím publikem čeká se stejným sokem šestá bitva základní části.

Kromě snahy navýšit náskok v čele tabulky stojí před Letci možná ještě důležitější výzva - totiž dokázat, že v letošní sezoně mohou Hronov porazit. Do vyřazovací fáze totiž postupují první čtyři celky skupiny Sever a při současném postavení obou klubů se na play-off rýsuje právě tato dvojice.