1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 4. Hlaváč (Řepík, Arnošt), 9. Hozák (Arnošt, Turek), 42. Řepík (Arnošt), 49. Kropáček (Hlaváč) - 27. Hájek, 31. Patzelt (Jursa, Hájek). Vyloučení: 7:7. Vyšší tresty 0:0. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Červenka – Toman, Hlinka. Diváci: 120.

Krofta – Bitman, Patzelt, Mrkvička (C), Pavlů (A), Tržický, Abraham, Had, Pilek – Hric, Král, Kapička – Kačírek, Homolka (A), Jursa – Brokeš, Plíhal, Hájek – Bouřil.

Zeithaml – Potěchin, Chalupa, Lokajíček, Zedek, Kolářík, Straka, Fiala – Hlaváč (A), Vacín, Kastner – Řepík, Pejchal T., Kropáček – Hozák (C), Kellerstein, Nedvěd – Turek, Arnošt, Wojnar – Hasil.

V pětatřicátém kole II. ligy zamířila posádka z hangáru do revíru jabloneckých Vlků. Ve všech dosavadních vzájemných střetech tahali za delší konec Letci, kteří chtěli přidat čtvrté výhru v řadě. Vysoké nasazení obou týmů se projevovalo už od první minuty, vyrovnaný duel nakonec naklonilo na svou stranu áčko. Letci zvítězili v napínavém souboji 4:2 a i nadále vedou tabulku skupiny Sever.

Sobotní utkání slibovalo parádní podívanou. Hráči Jablonce na led vtrhli vyhecováni nejen předchozími prohrami, ale také nucenou koronavirovou pauzou, kvůli níž museli odložit poslední dva domácí zápasy. Letci rozhodně nechtěli soupeři sekundovat, ba naopak.

Kromě napínavého duelu si navíc diváci mohli vychutnat také herní přehlídku dvou velkých hráčů historie českého hokeje – na straně Severočechů nastoupil bývalý forvard San José Sharks Tomáš Plíhal, za Letňany zase Jan Hlaváč.

Strůjce zlatého gólu z mistrovství světa v Norsku roku 1999 nezahálel a už tři minuty po úvodním buly předvedl, že mu to stále pálí. Využil totiž přesilovku a dostal tak áčko do vedení. Opaření Vlci záhy inkasovali podruhé, trefil se Jiří Hozák.

O přestávce se v kabině domácích ale podařilo probudit novou sílu. Ve druhé třetině zvýšenou aktivitu Jablonec proměnil ve vyrovnání skóre. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:2.

„Trochu jsme polevili,“ přiznal gólman Tadeáš Zeithaml, kterého navíc téměř po celou dobu duelu trápily problémy s čelistí. Spoluhráči mu výrazně usnadnili práci četným blokováním střel. „Podrželi mě, takže jsem si zápas užil," dodal 20letý brankář.

V závěrečné části si ovšem obě mužstva zase vyměnila role. Už dvě minuty po úvodním buly poslal Letňany do vedení Dominik Řepík, hosté si pak svůj náskok pojistili ještě díky šikovné dorážce Vojtěcha Kropáčka.

Zápas, který se vyvíjel tempem dvou gólů za třetinu buď na jedné, nebo na druhé straně, tak nakonec výsledkem 4:2 ovládlo áčko. „Výhru jsme pořádně odmakali, vezeme cenné tři body,“ shrnul Zeithaml, jenž naskočil do jedenáctého mače za Letce v sezoně. Odvetu si oba celky střihnou hned v pondělí, kdy Letci zamíří na sever znovu kvůli dohrávce 21. kola.