1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 5. Hlaváč (Kellerstein, Kropáček), 15. Wojnar (Hrala), 15. Hlaváč (Kropáček, Kellerstein), 31 Hozák (Arnošt, Smola) - 22. Valašek (Dvořák, Půhoný), 42. Procházka (Franc), 50. Franc (Procházka, Havlas). Vyloučení: 7:6. Vyšší tresty 0:0. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Battěk – Hradil, Štěpánek. Diváci: 245.

Kopřiva – Potechin, Straka, Chalupa, Lokajíček, Zedek, Kolařík, Fiala – Kellerstein, Turek, Řepík - Kropáček, Wojnar, Arnošt - Hlaváč (A), Pejchal, Vacín - Hozák (C), Kastner, Smola, Hrala.

Brázdil – Matějíček (C), Petira, M. Tondr, Muška, Franc, Voňka – M. Procházka, Jan Dvořák, Luštinec - Dušek, Jaroslav Dvořák - Vácha, L. Kučera, Půhoný - Bláha (A), Havlas, Valášek (A).

Letci v hangáru odehráli již šestatřicáté kolo II. ligy, na souboj v něm vyzvali jednoho z největších konkurentů o čelo tabulky – Dvůr Králové. Poslední dva vzájemné zápasy musely rozhodovat až samostatné nájezdy, o dramatickou podívanou nebyla nouze ani tentokrát. Letci tahali za delší konec a urputnou bitvu dotáhli do vítězné koncovky (4:3)

Letňany Královedvorským podlehly ve třech předchozích duelech, měli tak soupeři rozhodně co vracet. Obrovská chuť po prolomení negativní série proher se projevila hned během prvního dějství, áčko se prosadilo celkem třikrát.

V páté minutě skóre otevřel Jan Hlaváč, asistenci si připsali Adam Kellerstein s Vojtěchem Kropáčkem. Další góly potom padly během 15. minuty. Po nahrávce Kryštofa Hraly na 2:0 zvýšil Jakub Wojnar. Třetí trefu zajistila stejná trojice, která se činila u první branky. Do sítě puk opět dopravil Jan Hlaváč, jenž v posledních pěti utkáních nasázel hned osm branek!

Druhé dějství nabídlo po jednom gólu na každé straně. Hned v úvodu třetiny hosté využili přesilovou hru a náskok domácích snížili. Letci ale ještě do přestávky stihli zareagovat a odskočili zase na původní tříbrankový rozdíl.

„První dvě třetiny jsme herně odvedli perfektní práci. Dařilo se nám jak v útoku, tak v obraně. Soupeři jsme nedávali šanci střílet na bránu,“ pochvaloval výkon týmu dvaadvacetiletý útočník Jakub Wojnar.

Během poslední dvacetiminutovky však hráči Dvora Králové utkání ještě pořádně zdramatizovali. V rozmezí deseti minut dvakrát skórovali a rázem dýchali Letňanům na krk. Podle Wojnara byla na vině hlavně zbytečná vyloučení. „Stála nás další dvě inkasované branky,“ vysvětloval.

Posádka hangáru se ale už o vítězství připravit nenechala, a soupeře z východních Čech tak nakonec zdolala 4:3. „Body zůstávají v hangáru, výhru jsme přece jen vybojovali,“ shrnul střelec druhého gólu.